16 серп. 2023 12:00

Останнє оновлення  
16 серп. 2023 13:12

2 хвилини читання

Суспільство
0

248

0

В ДСНС Вінниччини розповіли, що потрібно для того, щоб створити місцеву добровольчу пожежну команду

В ДСНС Вінниччини розповіли, що потрібно для того, щоб створити місцеву добровольчу пожежну команду

На Вінниччині активно створюють місцеві добровольчі пожежні команди. Про це в ході брифінгу в офіційному Медіацентрі обласної військової адміністрації розповів начальник Головного Управління ДСНС України у Вінницькій області Руслан Шевчук, передає кореспондент Вінниця.info.


«На кордоні Вінницької та Черкаської областей є село, де фермер виразив пропозицію, що він готовий створити добровільну пожежну команду, яка зможе гасити пожежі. Ми з ним зв’язалися і прийшли до загального висновку, що людина має місце для того, щоб поставити спеціальний автомобіль і має можливість, щоб хлопці, які в нього працюють звичайними сторожами та мають посвідчення водіїв, можуть бути не просто сторожами, а бути в тому числі й людьми, які при першій необхідності можуть виїхати на цьому автомобілі на подію.

Тобто, в нас укладається офіційна угода, ми передаємо спеціальний автомобіль, чи то Зіл-130, чи Зіл-131 в робочому стані і вони працюють. На сьогоднішній день ми позитивно зустрічаємо ідеї щодо створення добровольчих пожежних команд», - розповів Руслан Шевчук.

Очільник ДСНС Вінниччини нагадав, що раніше в кожному колгоспі був пожежний автомобіль, тому зараз, якщо фермерські господарства або окремі громади виступають з такою ініціативою -  в ДСНС їх рішення розглядають та підтримують.

«Ми маємо цю можливість на сьогодні у зв’язку з тим, що в цьому році ми отримали близько 80 автомобільних одиниць іноземного виробництва у якості гуманітарної допомоги, також отримали техніку від ДСНС, також були закуплені нові спеціальні автомобілі, тож вони заміняють стару автомобільну техніку. Тож тепер маємо змогу надавати фермерами таку техніку і створювати місцеві пожежні добровольчі команди.

Наприклад, на початку року ми відкрили нову пожежну місцеву команду в Северинівці. В цьому році ми плануємо відкрити місцеву пожежну команду в Копайгороді, а також в Ободівці», - розповів Руслан Шевчук.

Вінниця.info