21 листоп. 2022 17:00

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:00
Суспільство
0

56

0

В Мінреінтеграції роз’яснили, як прописати новонароджену дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території

В Мінреінтеграції роз’яснили, як прописати новонароджену дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території

За законом, мама і тато зобов’язані прописати новонароджену дитину протягом 3 місяців з дня її народження


За законом, мама і тато зобов’язані прописати новонароджену дитину протягом 3 місяців з дня її народження.

На гарячу лінію Мінреінтеграції почастішали звернення внутрішньо переміщених осіб, які нещодавно стали батьками. Серед питань, які їх турбують, – як прописати дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території?

В міністерстві дали роз’яснення:

Місцем проживання дитини до 10 років є місце реєстрації її батьків (усиновлювачів чи опікуна). Тож прописати її можна лише за адресою батька або матері. При цьому згода власника чи інших осіб, які проживають у такому житлі, не потрібна.

Однак, якщо батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, прописати новонароджену дитину разом із ними не вдасться.

Натомість батьки можуть задекларувати своє нове місце проживання без зняття з реєстрації попереднього. І вже після цього прописати дитину.

Отримати таку послугу можна в електронному вигляді через портал «Дія». Щоправда, інформація про житло має бути розміщена у Реєстрі нерухомості, а майно не має перебувати в іпотеці або довірчій власності.

Нагадаємо, завершилося бета-тестування послуги з отримання витягу про місце проживання через застосунок «Дія». Раніше така функція була доступна лише на порталі, а тепер і у смартфоні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info