31 серп. 2023 10:17

Останнє оновлення  
31 серп. 2023 10:17

3 хвилини читання

Влада
0

848

0

В Україні планують перевірити всі рішення ВЛК щодо «непридатності», ухвалені після 24 лютого

В Україні планують перевірити всі рішення ВЛК щодо «непридатності», ухвалені після 24 лютого

Володимир Зеленський провів засідання РНБР, під час обговорили діяльність військово-лікарських комісій, перевірка яких триває по всій країні.


Володимир Зеленський провів засідання РНБР, під час обговорили діяльність військово-лікарських комісій, перевірка яких триває по всій країні.

Президент у вечірньому зверненні 30 серпня повідомив:

«Потрібно перевірити значний масив рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені після 24 лютого.

Сьогодні на РНБО була представлена відповідна статистика. Є приклади областей, де після лютого минулого року вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК. Абсолютно зрозуміло, що це за рішення. Корумповані рішення. Та й у межах кримінальних проваджень, які тривають зараз щодо працівників ВЛК та МСЕК, видно ще краще, скільки рішень могло бути сфальшовано. Вже є чітко встановлені правоохоронцями необґрунтовані рішення ВЛК. Зафіксовані конкретні докази. В закритому режимі це представлено. Різні регіони країни, різні ТЦК, різні посадовці. Хабарі від 3 до 15 тисяч доларів. Будуть відповідати.

Окремо буде проаналізований і перелік тих, хто поїхав за кордон завдяки очевидно сумнівним рішенням ВЛК. Насамперед завдяки рішенням тих, хто вже спійманий на хабарях. Ідеться щонайменше про тисячі осіб».

Також Володимир Зеленський зазначив, що вирішать також питання, з яким звертаються майже всі командири на місцях, – поняття так званої обмеженої придатності.

«Дуже довго це поняття давало змогу маніпулювати в питаннях комплектації підрозділів. Зокрема, бойових бригад. Усе, що стосується придатності чи непридатності до військової служби, повинно бути максимально чітким. Щоб і людина розуміла, як вона може допомогти обороні, і щоб у підрозділах була ясність, ким їх будуть комплектувати», - зазначив Зеленський.

Сказав Президент і про цифровізацію роботи ВЛК:

«Жодних черг. Жодних блукань заради того, щоб знайти чи підписати потрібний папірець. Це все можна забезпечити на електронному рівні та присутністю потрібного військового саме там, де проходить ВЛК, якщо це в цивільному медичному закладі. Урядовці завершать цю роботу щодо цифровізації. І потрібна повна доступність в усіх областях цивільної медичної системи для проходження ВЛК. Деякі регіони, наприклад Волинь, на сто відсотків забезпечили це. А інший приклад – у Києві майже нічого не зроблено, щоб люди могли проходити ВЛК у цивільних закладах медицини.

Тому військове командування, медична сфера, всі рівні влади повинні працювати максимально активно, щоб розв’язати це питання».

Нагадаємо, у Хмільнику ДБР виявило махінації із висновками ВЛК. За попередньою інформацією, там з лютого 2023 року представники ВЛК налагодили злочинну схему одержання коштів від призовників.

Вінниця.info, фото - ілюстративна