16 верес. 2022 16:28

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:10
Місто
0

115

0

Вечір на Замості. Фоторепортаж

Вечір на Замості. Фоторепортаж

Вечірні вулиці вінницького Замостя


Замостя - лівий берег Південного Бугу у Вінниці. Як місцевий топонім, назва відома ще з першої чверті 17 століття. До офіційної вінницької міської топонімічної системи введений перспективним планом розвитку міста у 1874 році.

В одному з будинків, що на Замості, 17 вересня 1864 народився письменник Михайло Коцюбинський.

Замостя свого часу було потужною промисловою зоною міста, де раніше діяло кілька підприємств. Зараз тут педагогічний університет, транспортний коледж, міський стадіон, залізничний та центральний автовокзал, житлові квартали і розв’язки громадського транспорту, маршрути якого сполучають різні частини міста.

На одній з головних вулиць – Замостянській у 2019 році була завершена комплексна реконструкція, яка осучаснила лівобережну частину міста. Це був останній масштабний проект у Вінниці, який завершили в довоєнний час.

У 2022 році по центру Замостя росіяни вдарили крилатими ракетами «Калібр». Внаслідок ракетного обстрілу загинули 28 мирних людей, серед яких діти. Зруйновано Будинок Офіцерів, який використовувався, як будинок культури з єдиним у місті великим концертним залом та будинок побуту «Ювілейний». Вінничани досі відновлюють своє житло після ракетних ударів. А Площа Перемоги стала місцем пам’яті…


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, автор фото - Віталій Головенько

Більше фото