9 берез. 2017 14:51

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:40
Суспільство
0

89

0

Від адміністратора - до ресторатора. Вінницький боєць Санчес розповів про відкриття піцерії, де пригощали Президента

Від адміністратора - до ресторатора. Вінницький боєць Санчес розповів про відкриття піцерії, де пригощали Президента

Як продовжувати життя після війни, знає 28-річний Андрій Сарвіра на позивний «Санчес». Він відкрив у Дніпрі піцерію


Як продовжувати життя після війни, знає 28-річний вінничанин Андрій Сарвіра на позивний «Санчес». Нещодавно він відкрив у Дніпрі ресторан. Після повернення з зони АТО, боєць 81-ї окремої аеромобільної бригади, вирішив не сидіти без діла, а відкрити власну справу. Зупинився на створені однойменної піцерії «Ветерано», яку напередодні відкрив у столиці ще один боєць АТО. Фішка закладів у тому, що працюють у них колишні військові та волонтери. Ресторан Андрія зробив у Дніпрі фурор. Туди навіть завітав Петро Порошенко. З президентом України Сарвіра говорив про створення пільгових умов для бійців, які наважилися на старт свого бізнесу.

«Ресторанною справою ніколи у житті не займався. Працював адміністратором у готельному бізнесі. Поступив на педагога з англійської мови та зарубіжної літератури. Якось у Києві зайшов до побратима Леоніда. Він якраз відкрив свою піцерію. Роздивився все, так сподобалося. Мені, це здалося дуже цікавою. От я і спитав, чи можу я зробити щось подібне. Леонід подивився уважно, порадив трішки зачекати. Бо я тоді якраз ще служив на Сході. Коли звільнився, Леонід сам до мене подзвонив. Це був вересень 2016-го. Питає, чи я готовий? Чи я готовий, відповідаю? Звичайно! Завжди готовий до нових подій у житті. Почав шукати інвестора, приміщення та решту речей. Активніше вивчати структуру громадського харчування», - розповідає Вінниця.info Андрій.

Відкриття ресторану для бійця стало складним випробуванням.

 «Я був сам. Було важко, навіть, у чомусь страшно. Відверто кажучи, у мене майже ніхто на старті не вірив. Відмовляли, - зауважує. - Але розібрався у цьому всьому. Близько чотирьох місяців для цього знадобилося. Потім поїхав на стажування до столиці. Потім одночасно знайшлось приміщення. Знайшлись інвестори, мої друзі. Це волонтери, які мене ще у Піски збирали. Ми так і здружилися. До речі, вони мене і познайомили з майбутньою дружиною. Після весілля я переїхав у Дніпро. А за 2-3 тижні до відкриття почали підтягуватися волонтери, друзі, інші люди. Так зібрався колектив. 11 лютого ми відкрилися».

Андрій з тих людей, які у будь-якій справі намагаються бути максимально професійними.

«Бути просто власником, це просто. Нецікаво. Якщо відкриваю піцерію, значить повинен сам вміти її готувати. З моїх рук вже біля сотні було приготовано. Я знаю, як працює бар, зал, кухня. Знаю, якою має бути піца на смак та вигляд. Було таке замовлення - піца з салями. Помітив, що вона якась не така. Не з того продукту зроблена, бо постачальник привіз інший. Кажу, щоб шукали постачальника, нехай це забирає, привозить те, що треба. Я знаю, як робити майже все в моєму закладі. Як подати страви, і приготувати. Зробити коктейль. Зараз по приготуванню кави запрошую тренерів, щоб навчав моїх співробітників. З ними навчаюся і сам, - підкреслює. - У всьому має бути порядок. От своїх людей я не називаю персоналом. Ми - команда. У команди є командир, а не керівник. Якщо даю завдання, знаю, мені потім не потрібно це переробляти. А взагалі, нашій команді працювати спільно – кайф. Нас об’єднує спільна тема – війна. Практично всі працівники, або бійці, або волонтери. Ввечері, нам є про що поговорити, згадати».

Спільна справа з бійцями, не просто робота. А найкраща реабілітація після війни, так стверджує Андрій.

 «Хлопці повинні повертатися і щось робити. А не сходити з глузду. Є у нас кухар, він з Аеропорту, кіборг. Спочатку приходив просто допомогти по ремонту, ще перед відкриттям. Щось там забити. А потім каже, слухай, а давай я також буду у тебе працювати. Звичайно! Ми оформили його піцу готувати. Таку робить, просто супер! Такий трудяга. Кілька тижнів працював без вихідних. Кажу, завтра треба тобі відпочити. Він не хоче, відповідає, що ж йому робити дома? А з нами хоче бути. У нас кожен тиждень ще працює військовий психолог. Сам прийшов, як клієнт.», - продовжує.

Життя після АТО Андрій пропонує продовжувати всім за власною справою.

«Головне - не боятися! Накидати бізнес-план. Прорахувати все до найменших дрібниць. І вперед, - каже. – Шкода, що для учасників бойових дій поки немає адекватних пільг для ведення свого бізнесу. Тому, коли Порошенко був у Дніпрі, і нас попередили, що він може зайти, я одразу знав, про що хочу з ним поговорити. Мій обов’язок був обговорити з ним ці важливі аспекти. Адже, всі, хто відкрився, чи зараз відкривається, так само роблять це на рівні з усіма. Порошенко сказав, що скоро створять умови для нас на Національному рівні. Будемо чекати».

Вінниця.info фото надані Андрієм Сарвірою