13 верес. 2023 14:15

Останнє оновлення  
13 верес. 2023 14:15

3 хвилини читання

Культура
0

300

0

Відкриття нового сезону: в театрі імені Садовського покажуть виставу «Народний Малахій»

Відкриття нового сезону: в театрі імені Садовського покажуть виставу «Народний Малахій»

Фінальний етап підготовки до прем’єри – генеральна репетиція


Вже завтра, 14 вересня, Вінницький академічний музично-драматичний театр імені М. Садовського покаже глядачам виставу «Народний Малахій». Вона знову повертається на сцену після тривалої перерви. У середу, 13 вересня, актори «прогнали» матеріал під час генеральної репетиції.

«Народний Малахій» – трагікомедія українського письменника Миколи Куліша на чотири дії, яка поєднує в собі класичні реалістичні риси з модерністськими. Як розповіла журналістці Вінниця.info керівниця літературно-драматургічної частини Світлана Фицайло, виставу вирішили поновити, тому що вона дуже співзвучна з подіями сьогодення.


«Пєса написана Миколою Кулішем понад 90 років тому. Це трагіфарс, тут перемішані і комедія, і трагедія, і драма. Жоден театр України не має в репертуарі цієї вистави, тому що вона надзвичайно складна і поставити її не всі вміють. А наш режисер Тарас Мазур зумів. Малахій говорить про реформу людини, його вважають божевільним, але він все одно вірить в те, що все зміниться. Люди будь-якого покоління, а особливо молодь, повинні подивитись цю виставу», каже Світлана Фицайло.

Вона додає: творчість Миколи Куліша наразі вивчають в старших класах, тож насолодитись «Народним Малахієм»» буде особливо цікаво вчителям, викладачам, студентам і старшокласникам. Премєра вистави запланована на четвер, 14 вересня, 18:00.


Нагадаємо, раніше у театрі імені Садовського розповіли, як готуються до вистав та провели екскурсію різноманітними цехами, де виготовляють костюми, реквізит та декорації. Про те, чим зараз живе театр та як порається з викликами повномасштабної війни, читайте тут.
Вінниця.info