11 січ. 2017 16:05

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:29
Економіка
0

42

0

Вінничанам нагадують звітувати про доходи і витрати. Хто повинен подати декларації

Вінничанам нагадують звітувати про доходи і витрати. Хто повинен подати декларації

 Вінничани розпочали декларування доходів  


 З 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих упродовж 2016 року. З переліку «обов’язкових» декларантів цього року виключено громадян, котрі отримували доходи від двох і більше податкових агентів.

Про це повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Вінницькій області.

Наразі у територіальних підрозділах фіскальної служби чекають, насамперед, тих вінничан, котрі зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, відтак визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Зокрема, це мешканці Вінниччини, хто мав минулоріч доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, отримував дохід у вигляді спадщини або доходи від здавання в найм нерухомого майна.

З переліку «обов’язкових» декларантів цього року виключено громадян, котрі отримували доходи від двох і більше податкових агентів. Зазначена новація виникла у зв'язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням пп. «є» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України.

Зазнала змін і сама Форма декларації про майновий стан та доходи. У оновленому вигляді її можна завантажити з веб-порталу ДФС України за гіперпосиланням http://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/podatok-na-dohodi-fizichnih-osib/

За вибором платника податків декларації можна подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

У разі необхідності у центрах обслуговування платників Вінниччини можна отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Нагадаємо, що впродовж 2016 року податкові декларації про майновий стан і доходи до фіскальних органів області надали близько 20 тисяч мешканців Вінниччини. За результатами декларування до сплати було нараховано майже 26,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 5,8 млн. грн. військового збору. Натомість тим, хто реалізував своє право на податкову знижку повернено з бюджету близько 8,5 млн. грн.

Вінниця.info