20 верес. 2017 16:55

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:18
Суспільство
0

45

0

Вінничанам, які оформлюють паспорти, не радять бронювати квитки та житло

Вінничанам, які оформлюють паспорти, не радять бронювати квитки та житло

Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» не встигає виготовляти бланки 


За вісім місяців 2017 року підрозділи Міграційної служби області прийняли понад 62 600 громадян для оформлення закордонних паспортів. Також понад 20 500 громадян з оформлення ІД-паспортів.

«Ця цифра вдвічі більша порівняно з минулим роком. В свою чергу, громадянами сплачено податків при оформленні паспортних документів до місцевих бюджетів Вінниччини понад 28 мільйонів грн., а це на 22 млн. 597 тисяч більше ніж за аналогічний період минулого року», - повідомила в.о. начальника Управління державної Міграційної служби України  у Вінницькій області Антоніна Ратушна.

Ратушна також зауважила, що виготовлення біометричних закордонних паспортів затримують через те, що державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» не встигає виготовити бланки документів.

«Державне підприємство не встигає персоналізувати усі документи, які оформляються у підрозділах Міграційної служби та ЦНАПах. Це через аномально підвищений попит на закордонні паспорти у червні-серпні, який не відповідає ані статистиці виїзду за кордон, ані статистиці оформлення паспортів за минулі роки», - підкреслила вона.

За словами Антоніни Ратушної, якщо порівнювати період 2017 року з аналогічним періодом 2016-го року, то попит виріс більше, ніж удвічі. Міграційна служба попереджає людей про затримку виготовлення паспортів, і не радить бронювати квитки та житло до отримання документів.

Якщо хтось не встигає отримати паспорт і вже має квитки та броні на житло, то можна написати про це на електронну адресу ДМС України [email protected] та надіслати копію квитків. Тоді Міграційна служба передасть цю інформацію поліграфкомбінату для пришвидшення друку. Але тут гарантії ніхто дати не може, тому навряд чи це може бути інструкцією з використання.

«Це питання не в компетенції Міграційної служби. Ми робимо все вчасно, нам немає чого вже прискорювати. Ми відправляємо дані на поліграфкомбінат «Україна», завчасно і зараз, власне, проблема на стадії виробництва. Ця ситуація є тимчасовою, ми очікуємо, що після зниження попиту на закордонні паспорти до нормального рівня строки видачі також повернуться до планової кількості робочих днів», - додала Ратушна.

Окрім того, людей, які оформлювали біометричний закордонний паспорт у ДП «Документ», також попереджали про затримку видачі документів.

Водночас в УДМС зазначають, що кожного дня українці оформлюють близько 20 тис. закордонних паспортів.

Вінниця.info