23 черв. 2017 13:15

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:36
Суспільство
0

88

0

Вінничани не хочуть кладовище на Сабарові. Люди вийшли на пікет. Фоторепортаж

Вінничани не хочуть кладовище на Сабарові. Люди вийшли на пікет. Фоторепортаж

 Вінничани пікетували міську раду 


 23 червня кілька десятків містян пікетували Вінницьку мерією, де проходила чергова сесія. Під стіни адмінбудівлі прийшли жителі Сабарова. Вимагали не облаштовувати в їх мікрорайоні кладовище на 36 гектарах, хоча детальний план забудови території затвердили на громадських слуханнях ще минулої весни.

Варто зазначити, що всі цвинтарі обласного центру практично заповнені, і місць для поховань вистачить на місяць-другий. Попри це, вінничани називають нове кладовище «екологічною катастрофою» і закликають владу знайти під нього іншу землю.

«Трупні яди будуть йти в річку і постраждає не тільки Вінниця, а Шкуринці, Селище, Гнівань і всі нижче села. Наступним пунктом, який суперечить нормам: ділянка повинна мати схил у протилежний бік від населеного пункту і відкритих водойм. Якщо ви поїдете на цю територію, то побачите, що йде поле, дорога і річка знизу, на пряму все буде стікати до річки.

Наступний пункт - кладовище повинне бути в приміські зоні, а Сабарів це Ленінський район і це є місто.

Ми просимо нашу владу зупинити свавілля. Ми хочемо щоб ми і наші діти пили чисту воду. Якщо це не буде зроблено, ми повідомляємо що наша громада буде писати звернення до суду, якщо нам суд не буде допомагати і буде на стороні влади, а не громади. То ми звернемося до європейського суду», - розповіла Вінниця.info представниця громади Сабарова Ольга Мазуркевич.

До мітингувальників вийшов заступник міського голови Сергій Тимощук. Посадовець запропонував створити ініціативну групу та обговорити питання в приміщенні мерії. Люди ж наполягали вирішувати все на площі. Та невдовзі погодилися написати звернення до міської ради щодо розгляду питання по будівництву Сабарівського кладовища.

Варто зазначити, що однією з організаторів пікету стала депутатка від «Батьківщини» Ганна Давиденко, відома також бійкою з колегою. Вчора ввечері вона зустрічалася з громадою мікрорайону. На своїй сторінці у «Фейсбук» анонсувала виступ стосовного даного питання під час сесії міськради. Але на засідання Ганна Давиденко так і не прийшла.

Нагадаємо, що минулого року проти цвинтаря виступали жителі Академічного.

 

Вінниця.info