5 трав. 2017 15:22

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:38
Суспільство
0

72

0

Вінницька мерія просить суд заборонити марш проросійських організацій на 9 травня

Вінницька мерія просить суд заборонити марш проросійських організацій на 9 травня

Вінницька мерія позивається до суду на проросійські організації, які планують демонстрації в День перемоги


 Вінницька міська рада позивається до суду на дві проросійські організації, які планують демонстрації в День перемоги. Мова йде про «Союз лівих сил» і «Вінницьке обласне товариство сприяння розвитку україно-російських науково-технічних та культурних зв’язків «Україна-Росія».

Перша надіслала листа до мерії з повідомленням про намір проведення акції 9 травня. Її представник, Іван Бондарчук, раніше розповідав Вінниця.info, що «Союз лівих сил» планує зібрати близько 500 осіб.

Про наміри «України-Росії» йдеться у листі-зверненні депутата міськради В.Базелюка.

У своєму позову мерія зазначає, що отримала сповіщення про масові зібрання із порушення вставлених законом термінів. Виконком переконаний, що проросійські організації можуть спричинити провокації 9 травня.

«…З огляду нa соціaльне нaпруження, що сьогодні пaнує у суспільстві, тa негaтивні обстaвини, що виникли внaслідок російської aгресії по відношенню до Укрaїни, під чaс проведення дaної aкції передбaчaються провокaції з боку рaдикaльно нaстроєних груп нaселення, що призведе до порушень публічного порядку тa з великою вірогідністю до мaсових зaворушень», - йдеться в документі.

Саме тому Вінницька міська рада просить Окружний адміністративний суд «обмежити право на мирне зібрання Вінницької обласної організації політичної партії «Союз лівих сил» та громадської організації «Вінницьке обласне товариство сприяння розвитку україно-російських науково-технічних та культурних зв’язків «Україна-Росія» шляхом заборони…. організовувати та проводити 9.05.2017 в місті Вінниці будь-які масові заходи, а саме зібрання, ходу тощо по вулиці Соборній, а саме від Майдану Незалежності до входу у Центральних міський парк культури і відпочинку».

«Усі бачили і знають, які події мали місце у Вінниці 1 травня: про це розповіли не тільки українські медіа – сюжети транслювали російські телеканали. У суспільстві це мало великий резонанс. 3-го травня завдяки місцевим засобам масової інформації стало відомо, що політична партія «Союз лівих сил» та товариство «Україна-Росія» планують і 9 травня, в День Перемоги над нацизмом, провести у Вінниці ще одну акцію під назвою «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», яка по суті є калькою на російську пропагандистську акцію «Бєзсмєртний полк». Ми, як органи місцевого самоврядування, в законний спосіб маємо зробити усе від нас залежне, щоб не допустити подальшого збурення суспільства через акції, які, на нашу думку, можуть призвести до ще більш негативних наслідків, ніж це було 1 травня. Ми не вважаємо за доцільне проводити у День Перемоги над нацизмом будь-які заходи, крім офіційних, які організовуються Вінницькою міською радою та Вінницькою облдержадміністрацією для вшанування ветеранів та жертв Другої світової війни. Тому виконком міської ради звернувся з позовом до суду щодо заборони проведення даного заходу», - прокоментувала журналісту газети «Місто» заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Нагадаємо, що екс-комуніст Іван Бондарчук анонсував проведення маршу «Безсмертного полку» у Вінниці 9 травня. Представник «Союзу лівих сил» запросив усіх на захід через повідомлення у «Фейсбук».

 1 трaвня під чaс проведення першотрaвневого мітингу предстaвники «Союзу лівих сил» спровокували конфлікт «червоним» прапором. Близько 20 молодих людей, які не поділяли політичні погляди мітингувaльників, нaмaгaлися зaвaдити проведенню зaходу тa почaли виривaти з рук прaпори. Конфліктну ситуaцію швидко припинили прaцівники поліції, які відтіснили з нaтовпу молодиків тa змусили покинути територію проведення мітингу.

Минулого року комуністи влаштували провокацію з червоним прапором.

Вінниця.info, фото - соцмережі