22 трав. 2018 16:19

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:23
Суспільство
0

137

0

Вінниця - Європа: на гондолі «Джульєтта» співають неаполітанську пісню та вмикають італійські хіти. Фото

Вінниця - Європа: на гондолі «Джульєтта» співають неаполітанську пісню та вмикають італійські хіти. Фото

Після тестових випробувань розпочався перший туристичний сезон єдиної у Вінниці гондоли


Після тестових випробувань у штатному режимі розпочався перший туристичний сезон єдиної у Вінниці  гондоли «Джульєтта».  Подорож на ній вже здійснили перші клієнти.   Вiнниця.info стала тому свідком.

Віталій Гуменюк – перший у Вінниці гондольєр. Він також є і власником унікального для нашого міста човна.

«Гондола – це наш родинний спадок. Дісталася від дідуся, який її і змайстрував. До речі, саме на ньому він робив пропозицію моїй бабусі. Тривалий час я пропрацював закордоном. І коли мене питали, звідки я родом, завжди жартома відповідав, що з Венеції. Коли повернувся додому, наша сім’я зайнялась ресторанним бізнесом. Взяли в оренду паб на воді. І згадали, що у нас є дідусевий човен. Його від весни реставрували, додали італійського колориту. Всі роботи проводили самостійно. На замовлення були придбані лише оздоблення для сидінь та гребінь на хвості», - розповідає Віталій.

Для того, щоб керувати гондолою, Віталій понад місяць тренувався.

«У нас курсів подібних у Вінниці немає. Тому все на власному досвіді довелося робити. Крім того, я отримав спеціальні водні дозволи. Виявляється  без них, просто так керувати човном - заборонено»,  - зауважує Гуменюк.

 Одними з перших клієнтів «Джульєтти» стала пара молодих вінничан. Роман та Анастасія замовили подорож від Київського до Центрального мостів.

«Приємно розуміти, що Вінниця – це вже Європа. Не потрібної хати за тисячу кілометрів до Італії, щоб покататися на гондолі. Вона тут, під боком буквально. Більше того, ми не їздили до Венеції. Але відчути той присмак романтики, про який розповідають люди, які побували там, ми змогли не оформлюючи біометричні паспорти», - посміхається Роман.

Віталій Гуменюк зауважує, якщо «Джульєтту» полюблять містяни та гості Вінниці, він придбає справжню гондолу з Венеції.

«А поки спеціально для наших гостей, я облаштував у гондолі музичне оснащення. Вмикаю італійські хіти. Якщо потрібно, і сам співаю», - гондольєр співає уривок пісні «O sole mio» (неаполітанська пісня «Сонце моє», написана в 1898-му в Одесі. Автори — Едуардо ді Капуа (музика) й Джованні Капурро (слова). Пісня також була перекладена різними мовами й відома з різними назвами).  

 

Вiнниця.info