11 груд. 2022 14:26

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:58
Суспільство
0

135

0

Вінничанам пояснили, чому тиск газу понижується одразу після увімкнення електроенергії

Вінничанам пояснили, чому тиск газу понижується одразу після увімкнення електроенергії

Такі випадки найчастіше трапляються в тих районах, де є багато споживачів з індивідуальними газовими котлами у багатоповерхівках


Фахівці «Вінницягаз» розповіли, чому тиск газу може понижуватися в системі одразу після увімкнення світла під час планових чи аварійних відключень.

Тиск газу знижується через те, що відбувається одночасний запуск сотень газових приладів і вони одночасно по максимуму споживають газ. За короткий час ситуація вирівнюється.

Такі випадки найчастіше трапляються в тих районах, де є багато споживачів з індивідуальними газовими котлами у багатоповерхівках.

«У зв’язку з відключенням електроенергії газові котли вимикаються, відповідно споживання різко падає. Коли ж електроенергія вмикається, всі ці котли одночасно запускаються і споживання одночасно зростає в десятки чи, навіть, сотні разів. Окрім того, споживачі розуміють, що електроенергія буде подана на кілька годин, тож виставляють потужність котлів на максимум, що ще збільшує споживання газу», – зазначає директор технічний АТ «Вінницягаз» Ігор Дорошенко.

Тому тиск газу в мережах понижується. За короткий час газорегуляторні пункти виводять систему на штатний режим роботи. Проте, такий інтенсивний відбір газу не передбачався проєктною потужністю мереж.

Також вінничан закликають не використовувати спосіб опалення оселі при відключенні світла за допомогою цеглини та газової плити.

Цей спосіб є небезпечним, оскільки може спричинити отруєння чадним газом, що утворюється в умовах недостачі кисню.

«Чадний газ є небезпечним для людського організму навіть у невеликих концентраціях.

Такий спосіб виходить не тільки небезпечним, але й абсолютно не раціональним. Використовуючи такий метод маєте високий ризик вчадіти», – кажуть газовики.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info