18 листоп. 2023 14:48

Останнє оновлення  
18 листоп. 2023 15:03

1 хвилина читання

Спорт
0

3802

0

Вінничанка стала чемпіонкою світу зі спортивних танців

Вінничанка стала чемпіонкою світу зі спортивних танців

Ніколь Корбут з Вінниці стала чемпіонкою світу зі спортивних танців серед юніорок до 14 років


У Нідерландах відбувся відкритий Чемпіонат світу зі спортивних танців. У ньому змагалися представники близько 20 країн. 11-річна вінницька спортсменка Ніколь Корбут боролася у категорії «соло».

Ніколь виступала у латиноамериканській програмі, яка передбачає розкутість, відвертість та спокусу. Спортсмени демонструють свою майстерність у п’яти танцях, а потім оцінки за всі виступи складаються. Це, зокрема, самба, румба, ча-ча-ча, джайв і пасодобль.


Як розповіли на одному з місцевих видань, вінничанка Ніколь Корбут стала чемпіонкою світу серед юніорок до 14 років. Перед цим, на початку листопада, Ніколь виграла Кубок України серед юніорок до 12 років (також у категорії «соло») і виконала престижний розряд кандидата у майстри спорту. Тренерами чемпіонки є Інна і Володимир Кравчуки, брат і сестра.

Володимир Кравчук розповів, що тренує Ніколь по черзі із сестрою. Дівчинка відвідує і групові, і індивідуальні заняття. Тренер нагадав, що за останні роки ніхто із вінничан не вигравав світові змагання зі спортивних танців.

«Я очікував від Ніколь гарного виступу в Нідерландах, бо вона є дуже талановитою і працьовитою. Тренується щодня. У Ніколь всі танці із латиноамериканської програми виходять стабільно добре, навіть не можна нічого виділити», - сказав Володимир Кравчук.

«Зараз Ніколь отримує високі оцінки журі за рахунок своєї харизми, емоційності, енергетики. Також у неї завжди оригінальні образи. В Нідерландах це був імідж маршмелоу, бо вбрання було таким же «невагомим», - каже тренер Інна Кравчук.

Ніколь Корбут повідомила, що у її категорії були 24 учасники із різних країн, серед яких навіть один хлопчик.

«За декілька хвилин до виступу юна вінничанка почала сильно хвилюватися. Тоді її мама зателефонувала тренерам, які лишилися у Вінниці. Дівчинці були потрібні поради і підтримка.

Тренерка порадила уявити, що я танцюю не на світовому чемпіонаті, а разом із моєю енергійною подругою Поліною. Я так і зробила, що допомогло побороти хвилювання і розслабитися, - згадує чемпіонка світу.

В самому фіналі Ніколь виглядала дуже втомленою. Але між кожним із п’яти танців учасники мають невеличку перерву, це секунди», - йдеться у повідомленні видання.

Про Ніколь

Ніколь Корбут займається спортивними танцями вже вісім років. Водночас відвідує тренування із тенісу, але вже на аматорському рівні. Влітку дівчинка любить поганяти в футбол із татом Юрієм. Тітка Ніколь Тамара Карапетян була чемпіонкою світу та Європи з самбо, а нині підкорює із вихованцями світові вершини у тхеквондо (ВТФ).

«Коли мене відвели на спортивні танці, тренерка гарантувала, що зробить мене, як мінімум, чемпіонкою Вінницької області. Тоді мені було менше чотирьох років. Але приблизно роки два тому я особливо зацікавилася танцювальним спортом. Постійно дивилася відео за участі найкращих танцюристів світу, надихалася ними. Тоді почала тренуватися щодня, а іноді відвідую й по два тренування поспіль», - розповіла Ніколь Корбут.

«У певний період Ніколь хотіла залишити бальні танці і займатися виключно тенісом. Але тренери доклали максимум зусиль, аби дочка продовжила займатися у них і прогресувала, - розповів батько чемпіонки світу Юрій Корбут.

Він повідомив, що тепер Ніколь готуватиметься до найпрестижнішого світового фестивалю зі спортивних танців у Блекпулі (Англія) і збирається там перемогти. Він відбудеться в травні наступного року.Адже, вважає, що стати по-справжньому відомим у світі бальних танців можна лише у парі, а не у «соло»..

«Донька ще рік - два виступатиме у категорії «соло». Далі будемо намагатися знайти для неї сильного партнера», - додала мама спортсменки Анна Карапетян.Вінниця.info, фото з соцмереж та зі сторінки СічНьюз