17 лют. 2023 17:27

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:02
Суспільство
0

231

0

Вінничани готуються до тихої акції та виготовляють ангелів в пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні

Вінничани готуються до тихої акції та виготовляють ангелів в пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні

Вінничани вп’яте приєднаються до загальноукраїнської тихої акції «Ангели Пам’яті», присвяченої героям Небесної сотні.


Вінничани вп’яте приєднаються до загальноукраїнської тихої акції «Ангели Пам’яті», присвяченої героям Небесної сотні. В пам'ять про загиблих на Майдані у Вінниці 20 лютого проведуть тематичні заходи, а сьогодні - вінничани зібралися на майстер-клас з виготовлення ангелів у молодіжному центрі «Квадрат».

Як розповідає волонтерка та організаторка майстер-класу Юлія Щербань, до акції активно залучились волонтери, підлітки, родини героїв. Вони допомагають і виготовляти фігурки ангелів і безпосередньо розміщувати їх у містах Вінниччини.

«Мета цієї акції – зберігати пам'ять про загиблих. Щоб кожен, хто є або відчуває себе українцем, просто виготовили ангела, навіть паперового, і нагадали в ці дні, всім і всьому світу, що ми пам’ятаємо тих беззбройних борців за нашу свободу, незалежність і за нашу інтеграцію в європейське майбутнє…

Цього року насправді дуже важкі ці дні… Втрачаємо кожного дня наших захисників, але ми все одно повинні триматися…», - розповіла Юлія.

Дизайн ангелів розробила майстриня, пані Галина з Гайсинського району. У 2017 році війна забрала її чоловіка, який боронив нашу державу від окупантів. Та сьогодні майстриня зауважує, українцям потрібно завжди пам’ятати про кожного, хто пожертвував заради них найдорожчим.

«На акції тут у Вінниці я вже другий раз. Щороку придумую дизайн ангелів і щороку він різний. Я не люблю повторюватися, адже сама займаюся виготовленням ручних виробів, і мені цікаво до кожної роботи підходити творчо. Цього року ми зробили синьо-жовті крильця у наших ангелів. А торік в нас були білі крильця у смужку.

Знаєте насправді дуже боляче робити цих ангелів, тому що згадується свій…Згадуються ті, кого провели за цей рік…Є в мене друзі, які загинули…», - розповідає пані Галина.

Матеріал з якого виготовляють ангелів до тихої акції називається - фоаміран. Він цікавий тим, що не боїться води.

«Цей матеріал як гума, свого роду. І тому коли вони висять на вулиці, на деревах, чи десь стоять, ми не переживаємо, що фігурки розкиснуть», - пояснила майстриня.

Нагадаємо, що 18-20 лютого в Україні відбулись розстріли мирних протестувальників у центрі Києва. Ці події перевернули і сколихнули весь цивілізований світ. Результатом стало повалення кривавого політичного режиму та зміна геополітичного руху України від гніту Росії до євроінтеграції. Ціна – життя Героїв Небесної Сотні.

В лютому 2014 року митці творчої агенції «Територія А», зокрема, Анжеліка Рудницька та небайдужі громадяни зібралися і вшанували пам’ять Героїв, розвішавши білих паперових ангелів на деревах вулиць де відбувалися розстріли. З того часу Тиха акція «Ангели Пам’яті» є щорічною, всеукраїнською, та всесвітньою.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото