15 листоп. 2022 11:13

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:43
Суспільство
0

92

0

Вінничани можуть подорожувати на паровозі. Фото

Вінничани можуть подорожувати на паровозі. Фото

Відкрили продаж квитків на «Гайворонський експрес», до якого пускають спецпоїзд з Вінниці


З Вінниччини 26 листопада вирушить паровоз за маршрутом Бершадь – Гайворон. Укрзалізниця запрошує любителів активного відпочинку та поціновувачів залізниці на ретро-тур «Гайворонським експресом». Для учасників туру є додаткова можливість організовано доїхати до Гайворона спецпоїздом з Києва та Вінниці й повернутися на ньому додому.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Під час подорожі на ретро-потязі, який вестиме 70-річний паровоз Гр-280, можна буде скуштувати гарячу уху та куліш зі шкварками на березі Південного Бугу, потрапити на екскурсію та ознайомитись з роботою 125-річної вузькоколійки. Пасажирів очікує також культурна програма від місцевої громади, можливість проїхатися на унікальній автомотрисі ГАЗ-12 «Зім» та багато іншого.

Для участі в ретро-турі необхідно заповнити коротку реєстраційну форму: https://forms.gle/CX8JdwamZ5xMMhNt6.

«Після заповнення форми вам на пошту надішлють детальну інформацію, а потім почнеться найцікавіше — полювання за квитками! Хто перший встигне купити — того і місце», - зазначено в повідомленні.

Квиток на ретро-поїзд коштує 215 грн (туди і назад). Його можна придбати придбати в застосунку, чат-боті Укрзалізниці у Viber і Telegram, на сайті booking.uz.gov.ua (за запитом Гайворон — Бершадь, Бершадь — Гайворон, поїзд №851/852, дата — 26 листопада), і в касах вокзалів.

Довідка.

Історія Гайворонської вузькоколійки розпочалася на початку ХХ століття на території сучасної Литви і Білорусі. Звідти був родом відомий на той час інженер Болеслав Яловецький, за його проєктом і розробили вузьку колію.

Гайворонська вузькоколійка – найдовша в Європі та має протяжність 130 км.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Укрзалізниці та Андрія Андрущенко