23 груд. 2022 14:28

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:24
Суспільство
0

136

0

Вінничани розповіли, коли святкуватимуть Різдво

Вінничани розповіли, коли святкуватимуть Різдво

Думки вінничани про дату святкування Різдва


У Вінниці уже цієї неділі, 25 грудня вперше за історію України, в храмах православної церкви України відбудуться Різдвяні богослужіння.

Вінниця.info запитала вінничани на вулицях містах коли вони будуть святкувати Різдво і чому.


«Я буду відзначати Різдво 7 січня, ми так звикли святкувати. А от 25 грудня ми просто привітаємо наших друзів, які живуть закордоном. А сьомого числа зберемось у родинному колі, будемо загадувати, щоб швидше настала перемога, всім здоров’я», - говорить Вінничанка Людмила Паркун.

«Моя думка, що традиції наші, є традиції. Їх ніхто не відміняв і я вважаю наше покоління пенсіонерів відміняти їх не буде. Можливо молодь буде святкувати зовсім по іншому, а ми будемо святкувати в родині 6-7 січня», - говорить вінничанка Анжеліка.


«Я студентка, приїхала до Вінниці на навчання. Моя родина святкує Різдво 7 числа і я теж разом з ними», - каже Діана.

А от деякі вінничани вже давно святкують Різдво саме 25 числа, і тому цього року вони також матимуть святковий стіл уже цієї неділі.


«Ми в родині святкуємо Різдво 25 грудня, адже в нас родичі закордоном, а от 7 січня мені здається це відголоски пострадянські. Це особисто для кожної родини. Просто збираємось родиною за столом, ніякого пишного святкування», - говорить вінничанка Дарина.

«Я теж буду святкувати День народження Ісуса Христа 25 грудня. Це всесвітнє Різдво, а 7 це вигадане. Я ходила в свій час до храму. Зараз я святкую вдома з рідними», - говорить вінничанка Людмила.

«Я католик я святкую все життя 24- 25 грудня. Я йду в храм, і після за святковим столом збираємось із рідними. Я радий, що цього року навіть православні віряни будуть відзначати Різдво 25 грудня. Я думаю, що ми поступово прийдемо до того, що будемо святкувати Різдво, адже 25 грудня — це не лише католицьке Різдво. Народження Спасителя цього дня відзначають ще 10 помісних церков світу», - говорить вінницький художник Олександр Плахтій.

«Я буду святкувати Різдво 25 грудня, адже в багатьох країнах світу святкують саме в цей день. І я вважаю, що це вірно. 7 січня – це вже напевно не наше свято. Якщо церква дозволила і дала згоду, то чому б ні. Ми маємо захищати наші традиції і наше надбання», - каже вінничанка Валентина.

«Ми, Українці, які живуть стільки часу під напругою війни, як ніколи заслуговуємо, аби тут ніхто нікого не ставив в рамки.Бо найголовніша мотивація має бути не форми, а зміст. А це – Віра. Дата народження нашого Спасителя Ісуса Христа суто умовна.Адже ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти. Традиція святкувати 25 грудня в католиків та православних однакова. Просто роблять вони це за різними календарями. Так, у Європі, в основному, це за григоріанським календарем, а, наприклад, в ворожій для нас Росії, а ще у Сербії та й в Україні певна кількість віруючих відзначає його за юліанським календарем.

Більшість православних церков світу, як і Римо-католицька церква та більшість інших церков, святкують Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським. Це для нас українців окремий виклик. Ми повинні зараз багато питань переглянути, враховуючи величезний вплив та засилля в головах українців «руського мира». Я схиляюсь до думки, що має бути єдина дата святкування – саме 25 грудня», - висловився вінничанин Андрій Козак.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото