6 верес. 2022 15:01

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:04
Суспільство
0

154

0

Вінничани стурбовані подальшою долею пологового будинку №2

Вінничани стурбовані подальшою долею пологового будинку №2

У Вінниці проводять аналіз функціонування закладів спеціалізованої медичної допомоги комунальної власності та готуються до поділу госпітальних округів на госпітальні кластери.


У Вінниці проводять аналіз функціонування закладів спеціалізованої медичної допомоги комунальної власності та готуються до поділу госпітальних округів на госпітальні кластери.

Про це йдеться у відповіді на електронну петицію, яку розмістила на сайті електронної демократії Вікторія Ковальчук.

Зокрема в петиції йшлося: «Просимо зберегти пологовий будинок №2 та трудовий колектив закладу заради надання кваліфікованої медичної допомоги жінкам та немовлятам в комфортних умовах».

Із 350 необхідних для розгляду петиція набрала 439 підписів.

Петиція була розглянута виконавчими органами Вінницької міської ради у встановлений строк, відповідь надано 5 вересня.

Так, у відповіді щодо збереження пологового будинку зазначається:

«Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» №2347-ІX від 01.07.2022 року в Україні запускається інфраструктурна частина реформи охорони здоров'я, вводиться поняття кластерного закладу охорони здоров’я та передбачається поділ госпітальних округів на госпітальні кластери.

Органи місцевого самоврядування повинні спланувати розвиток мережі закладів охорони здоров’я комунальної форми власності та прийняти відповідні рішення щодо формування спроможної мережі враховуючи: межі адміністративно-територіальних одиниць; географічні особливості регіону та стану автомобільних доріг; поточні і прогнозовані демографічні характеристики чисельності населення, структури захворюваності та смертності; оптимальні клінічні маршрути пацієнтів для своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, заснованої на принципах доказової медицини; навантаження на медичних працівників і фахівців з реабілітації.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», зі змінами, межі госпітальних округів та госпітальних кластерів, порядок їх визначення та функціонування, а також порядок визначення кластерних, надкластерних та інших видів закладів охорони здоров’я, що входять до спроможної мережі закладів охорони здоров’я госпітального округу, визначаються Кабінетом Міністрів України на основі потреб населення у медичній допомозі та забезпеченні комплексного надання медичної та реабілітаційної допомоги.

Органи місцевого самоврядування здійснюють планування розвитку мережі закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, приймають рішення про створення, припинення, реорганізацію чи перепрофілювання закладів охорони здоров’я з урахуванням затвердженого у встановленому порядку плану розвитку госпітального округу.

На сьогодні проводиться аналіз функціонування закладів спеціалізованої медичної допомоги комунальної власності Вінницької міської територіальної громади, у тому числі і комунального некомерційного підприємства «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2», та напрацьовуються рекомендації щодо подальшого розвитку системи охорони здоров’я громади у відповідності до вимог, встановлених чинним законодавством України», - йдеться у відповіді на петицію.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info