22 черв. 2023 13:00

Останнє оновлення  
22 черв. 2023 13:00

2 хвилини читання

Суспільство
0

741

0

Вінничани створили акустичну систему, вартістю півмільйона, з відпрацьованого Javelin

Вінничани створили акустичну систему, вартістю півмільйона, з відпрацьованого Javelin

З Вінниці до США готують відправити акустичну систему BOOWTank вартістю 500 тисяч гривень. Місцеве підприємство створило ексклюзивну музичну колонку на базі контейнера з-під відпрацьованого на авдіївському напрямку Javelin. Придбав «бумбокс» вінничанин, який працює в США.


Про те, як «сміття» з поля бою отримало нове життя та як може допомогти пришвидшити Перемогу України, детально розібрались кореспонденти Вінниця.info.

Ідея створити якісну музичну колонку на основі відпрацьованого протитанкового ракетного комплексу Javelin належить вінничанину волонтеру Максиму Гузій.

«Ми допомагали хлопцям. Але у них був ще додатковий запит на Starlink. Для того, щоб швидше назбирати грошей, переправили відпрацьований «сувенір» з авдіївського напрямку. У мене народилась ідея створити на базі контейнера саме акустичну систему.

Я бачив багато «кейсів», коли подібне робили у гаражному варіанті. Мені ж закортіло зробити якісний продукт, за який захочеться заплатити грошей. Щоб аудиторія людей, які донатять на скоріший мир в Україні виходила за межі України. Щоб людям закордону захотілось заплатити за це гроші. І тут згадав, що у Вінниці є компанія, яка займається акустичними системами», - розповідає Вінниця.info Максим.

Він запропонував долучитися підприємцям. Ті радо погодилися.

«Акустична система створена на базі транспортувального контейнеру від ракети Javelin. Спочатку спроєктували, які динаміки сюди підійдуть, як їх поставити. Спроєктували електроніку, модулі зв’язку, які дозволяють під'єднатися до цієї системи. Таким чином отримали повноцінну акустичну систему, яку можна використовувати передусім на фронтових концертах. А також виставках, презентаціях, на яких можна нагадати про Україну», - зауважує Валерій Олексюк, головний інженер підприємства, яке займається виготовленням професійного аудіообладнання.

Готовий бумбокс вдалося продати за 500 тисяч гривень.

«У соціальних мережах повідомили про те, що розігруємо круту акустичну систему. Збираємо по 500 гривень. Але, якщо у когось є бажання забрати лот, викупити його, будь ласка, має заплатити 500 тисяч. Власне, добродійники практично одразу і відгукнулися. Це вінничанин Олександр Худа та його дружина Марина.

Олександр ІТ-підприємець. Має офіс у США. Саме туди ми наразі маємо відправити систему та збираємо документальні дозволи, аби вислати BOOWTank. Таку має назву наша система. Правда, це друга його назва. А перша - BOOMTank», - пояснює Максим.

Загалом, у Максима та його команди однодумців є мета – придбати три карети «швидких». Для цього необхідно зібрати півтора мільйона гривень.

«Проте, ми відкриті до співпраці з усіма підрозділами та бригадами, які захищають Україну. Хто дає контейнер, тому й швидше допоможемо», - констатує Максим.

Вінниця.info, фото Максима Гузія

*Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network

0

Грає Javelin