23 берез. 2023 12:26

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 17:06
Суспільство
0

176

0

Вінничани вимагають врятувати П'ятничанський парк

Вінничани вимагають врятувати П'ятничанський парк

Вінничани закликають міську раду повернути парк на баланс міста та провести відповідні роботи.


П’ятничанський парк, що у Вінниці, колись був одним з найкращих європейських парків. Сьогодні він занедбаний та вимагає порятунку. Вінничани закликають міську раду повернути парк на баланс міста та провести відповідні роботи.

Про це йдеться в петиції, опублікованій на платформі електронної демократії.

Авторка петиції Таїса Гайда нагадала, що «П’ятничанський парк проектував для родини власників маєтку на П’ятничанах - Грохольських відомий паркобудівничий Діонісій Макклер (інколи пишуть Мак-Клер або Міклер), який закінчив Лондонську школу паркобудування. Через десятки років безгосподарності парк перетворився на жалюгідні залишки минулої роскоші».

За інформацією вінничанки, дбайливо вирощені дерева в парку вмирають, ставок, на якому ще двадцять років тому плавали човнами, всихає.

«За паспортом парк є власністю Вінницької територіальної громади але переданий Вінницькому обласному клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центру, який його майже знищив. Все, що робить керівництво закладу, це отримує гроші з обласної ради на знищення дерев, які зрізають. Парками мають займатись ті, хто розуміє, як доглядати за деревами, як розвивати парк та повернути мешканцям публічний простір для відпочинку.

Тому важливо повернути парк громаді, зупинити знищення залишку дерев і розробити стратегію його відновлення. І тільки Вінницька міська рада може повернути місту парк, якщо звернеться до балансоутримувача з вимогою повернути парк місту. Поки там є ще що рятувати. Бо з таким господарником , як зараз, за кілька років матимемо там пустир.

Звертаємось до Вінницької міської ради з проханням ініціювати повернення парку у комунальну власність міста з подальшим оформленням його меж та винесенням їх в натуру», - зазначила авторка петиції.

Підписати петицію можна ТУТ

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info