11 серп. 2022 11:44

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:26
Суспільство
0

136

0

Вінничанин, майстер спорту із скелелазіння навчає плести сітки

Вінничанин, майстер спорту із скелелазіння навчає плести сітки

26-річний вінничанин з першого дня війни плете сітки у волонтерському центрі Громадської організації «ВіннСолард»


Вінничанин Микола Бондарев плете сітки з перших днів війни. Відтепер волонтерство замінило на деякий час тренерську роботу та хобі. Чоловік допомагає і консультує новачків, які теж долучаються до плетіння сіток у волонтерському центрі Громадської організації «ВіннСолард».

«Я займаюсь волонтерством доволі давно, але в напрямку військової допомоги з 24 лютого. До війни займався із дітьми-сиротами із малозабезпеченими. Проводив для них різні спортивні заняття. З початком війни, почав допомагати військовим і обрав такий напрямок – це плетіння сіток. Я приходжу у волонтерський центр день у день , працюю з 10 ранку до 19 години вечора, - розповідає 26-річний Микола Бондарев.

Чоловік в мирному житті займався скелелазінням. Їздив на всеукраїнські змагання. Виїжджав на тренування в інші міста України.

«На перших місяцях війни не можливо було займатися цим видом спорту. Наш зал у Вінниці потребував реконструкції. Зараз ми займаємось вирішенням цього питання. Скелелазінням займаюсь біля 15 років. З дитинства так склалося, що я шукав різні напрямки спорту, але це єдине, що мене захопило. З часом звик до висоти і вона мене зовсім не лякає. Тренуюсь в основному у Вінниці, але бувають тренувальні виїзди на скелі в інші міста. Я брав участь у всеукраїнських чемпіонатах із скелелазіння, виборював і золото та інші призові місця, навіть, здобув титул кандидата майстри спорту, до майстра буквально трішки залишилось, але війна змінила усі плани. Я дуже сумую за змаганнями, адже це свої емоції, особлива атмосфера. Є дуже багато знайомих із інших міст з якими на фестивалях та змаганнях ми зустрічалися і це невід’ємна частина життя», - говорить Микола Бондарев.

Микола навчився плести сітки майже відразу. Зараз, як куратор спостерігає за новачками і допомагає їм опанувати цю справу.

«Перший місяць ми просто досліджували як її плести, як це робити, постійно надходили корективи від військових, що робити можна, що ні. В один день ми тричі змінювали схему плетіння. Згодом знайшли свій шлях, в нас своя унікальна схема на яку ніхто не скаржиться. В нас є черги за сіткою на місяць і на два вперед. Тому я тут, аби по максимуму допомогти воїнам. Також я допомагаю і консультую новачків-волонтерів як вірно плести сітку», - зазначає Микола Бондарев.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото