20 січ. 2023 10:43

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

618

0

Вінничанин зводить дерев’яні будинки за 72 години

Вінничанин зводить дерев’яні будинки за 72 години

Це авторська технологія швидкого зведення, завдяки чому будинок можна звести за відео-інструкцією без залучення будівельних бригад


Вінничанин Анатолій Скорбач разом з іншими майстрами виготовляють еко-будинки із сухого дерев’яного бруса за 72 години. Це авторська технологія швидкого будування, завдяки чому будинок можна звести за відео-інструкцією без залучення будівельних бригад.

Редакції Вінниця.info Анатолій розповів про унікальну технологію зведення будинків за 72 години.

«Коли почалася повномасштабна війна, ми зрозуміли, що є потреба у таких будиночках. Спочатку робили купольні будинки, але зрозуміли, що це дорого, тому і винайшли технологію, завдяки якій можна за 72 години виготовити будинок, і за 72 години встановити», – каже Анатолій.

Для зведення стін будинку майстри застосовують сухий дерев’яний брус.

«Все робиться з натуральної деревини. Ми навіть цвяхи не використовуємо, лише дерев’яні «ластівчині хвостики». Є спеціальний нагель, який має «V» образку. Ми з’єднуємо дві колоди, у спеціальні отвори забиваємо нагель, так він закріплює колоди. Оскільки будинок круглої форми, і щоб бути впевненими, що його не візьме ніякий шквальний вітер та інші погодні умови, ми по контуру будинку затягуємо трос. Тому будинок міцний», – розповідає Анатолій.

А ще, за словами Анатолія, такий будинок енергоефективний.

«Якщо, до прикладу, нагрівати цегляний будинок, то будуть значно більші витрати. А у дерев’яному будинку прогріваємо буквально 5 міліметрів стін, і будинок уже не остигає», – додає майстер.

Конструктив домокомплекту не потребує залучення для монтажу важкої будівельної техніки, облаштування важких фундаментів та наявності доступу до електромережі. Монтаж будинку можливо провести самостійно за відео-інструкцією без залучення спеціальних будівельних бригад за індивідуальним проектом. До речі, замість класичного фундаменту для будинку, використовують бордюри.

«Ми прямо з автомобіля витягуємо брус, кладемо його на плече, приносимо, ставимо його і забиваємо «метеликом», закріплюємо і все готово. Грубо кажучи, потрібен лише молоток і все», – каже майстер.

За словами Анатолія, до комплекту будинку входять:

  • стіновий брус, оброблений захисними матеріалами, фарбований зовні та з середини лакофарбовими матеріалами європейських виробників;
  • дверні та віконні лутки;
  • комплект крокв покрівлі;
  • комплект покрівлі з ОСБ плити (СіП панелі) під зовнішнє покриття.

За бажанням замовників, ще можлива комплектація внутрішніми перестінками, терасою та натяжним ЕКО-паркетом для покриття підлоги.

Ціна будинка з 15-сантиметровою стіною коштує орієнтовно 15 тисяч доларів, із 20-сантиметровою стіною – на кілька тисяч більше.

За рік побудували уже 2 таких будинки, які знаходяться в Буковелі. Ще 2 будинки зараз у цеху. Майстер розповідає, що нині разом з іншими майстрами вони вдосконалюють свою технологію, адже хочуть будувати будинки ще швидше.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото та відео зі сторінки Анатолія Скорбача

title