6 верес. 2023 12:27

Останнє оновлення  
6 верес. 2023 12:27
Економіка
0

195

0

Вінниччина з початку року сплатила 638,4 млн грн військового збору

Вінниччина з початку року сплатила 638,4 млн грн військового збору

Упродовж січня-серпня 2023 року на допомогу українській армії платники податків Вінниччини перерахували до держбюджету майже 638,4 млн грн військового збору. Про це інформує в.о. начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Оксана Домерат, передає Вінницька ОВА


Посадовиця наголошує, що понад прогнозовану цифру надійшло 25,7 млн грн. А сплачені на розвиток та модернізацію української армії кошти на 13,9 відс. або на більш ніж 78,0 млн грн перевищують суму військового збору, перераховану впродовж січня-серпня минулого року.

Фахівці ГУ ДПС у Вінницькій області нагадують, що згідно з чинним законодавством, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Щодо об’єктів оподаткування військовим збором, то їхній перелік визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і низка інших. Зокрема, орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Вінниця.info, фото ОВА