19 січ. 2023 13:16

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

186

0

Вінницька майстриня виготовляє маленькі глиняні ікони-обереги для захисників. Відео

Вінницька майстриня виготовляє маленькі глиняні ікони-обереги для захисників. Відео

Жінка вірить, що вони рятують життя


Вінницька майстриня Вікторія Ніколаєва виготовила майже 2 тисячі глиняних ікон-оберегів для воїнів на передову. Жінка вірить, що вони рятують життя.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Дом».

«Був випадок, коли військовий, якому я передала іконку, сидів курив, тримав у руках її. У якийсь момент його щось змусило встати та піти. Коли він пішов, у те місце прилетіло», – розповідає майстриня.

20 років минуло відтоді, як кераміка стала для майстрині Вікторії Ніколаєвої мистецтвом, що повністю змінило життя.

«Захопилась тим, що я почула, як «звучить» глина. Це божественно. Це схоже на те, як звучить душа. Мені цікаво було зрозуміти, що таке працювати з глиною. Маючи музичну освіту, я спочатку пробувала робити іграшки, а потім перейшла до виготовлення музичних інструментів», – каже Вікторія.

З того часу Вікторія вивчає історію української кераміки, використовує нові техніки, розпис і постійно вдосконалює свої знання.

«Традиційні українські майстри не робили складних речей. Вони робили неймовірно красиві узори елементарними простими речами.

Я їздила до старих майстрів, дивилася на їхні роботи, спілкувалася», – додає Вікторія.

Спершу Вікторія Ніколаєва працювала вдома на кухні. З часом жінка зрозуміла, що для розвитку потрібна власна майстерня. Тому обладнала затишний творчий куточок, де створює посуд, ікони, предмети декору та багато іншого.

Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, керамістка знайшла власний фронт – почала виготовляти маленькі керамічні ікони для воїнів. Їх майстриня називає оберегами.

Процес творення досить складний. З глиняного листя спеціальною формою жінка вирізає шматочки глини, а вже на них наносить силіконовим шаблоном образи святих. Коли образ перенесений, наноситься фарба. На звороті кожної ікони майстриня робить напис «Я молюся за тебе, повертайся живим».

«Виготовляю обереги маленьких розмірів, щоб бійці могли носити їх у кишені. Спочатку я працювала самостійно. З часом долучилися небайдужі й кількість виготовлених оберегів збільшилась вдвічі. Дівчата волонтерки приходили на арттерапію, ми годинами робили вироби. І замість чашок і предметів декору, почали створювати іконки», – пригадала Вікторія Ніколаєва.

Окрім оберегів, волонтерка встигає проводити майстер-класи для переселенців, поранених бійців та медиків.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title