8 лют. 2023 14:03

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:06
Суспільство
0

177

0

Вінницькі рятувальники показали, як рятувати людей з льодової пастки. Фото

Вінницькі рятувальники показали, як рятувати людей з льодової пастки. Фото

Через нестабільні погодні умови крига на водоймах Вінниччини стає недостатньо міцною


Через нестабільні погодні умови крига на водоймах Вінниччини стає недостатньо міцною. Тому існує великий ризик для життя та здоров’я тих, хто виходить на лід.

Сьогодні, 8 лютого, на базі групи водолазних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення, вінницькі рятувальники провели показові тренування для своїх колег із порятунку людини, яка провалилася під кригу. Події були максимально наближені до реальних.

Двоє водолазів-рятувальників на практиці показали, що робити тим, хто провалився під лід, і тим, хто залишився на березі. Застосовували основні методи порятунку – за допомогою підручних засобів, самопорятунку та штатних засобів. Щодо останніх, вони завжди є на оснащенні у рятувальників – рятувальне коло, кінець Александрова, рятувальні жилети та костюм.

Закріпили навчання інструктажем з надання першої домедичної допомоги.

За словами начальника групи водолазних робіт ГУ ДСНС України у Вінницькій області Артема Січки, маючи мінімальні знання, врятувати людину на кризі може навіть пересічна людина.

«Перше, що потрібно зробити, це розподілити масу свого тіла на кризі, аби самому не провалитися. А в якості підручних засобів можна використати щось з елементів одягу – ремінь, штани, куртка, шарф. Слід пам’ятати, що коли рятуєш людину, не можна підходити до краю криги, а подати потопельнику з невеликої відстані якийсь елемент одягу, чи гілку, дошку. Це допоможе і йому вибратися на кригу, і не буде наражати вас на небезпеку, – каже Артем Січка.


Знати правила поведінки на кризі повинні усі. Про це постійно розповідають дітям у школі під час превентивних заходів. Рятувальники додають, що батьки також повинні приділяти велику увагу тому, аби їхні діти знали елементарні правила поведінки та до чого може призвести їх ігнорування.

До прикладу, кілька днів тому в селі Клебань Вінницької області сталася трагічна подія. Там на річці Сільниця потонув 8-річний хлопчик. За словами рятувальників, це перший трагічний випадок серед дітей за останні декілька років.

«В основному про небезпеку на кризі повинні пояснювати дітям їхні батьки, або викладачі у школах чи інших закладах. У випадку, що стався позавчора, там хлопчик йшов додому після школи, залишив свої речі на березі та пішов гуляти на кригу. Це було під мостом, а як ми знаємо, під мостом часто бувають промоїни, тому та дитина і провалилася.

Ще раз наголошую: батьки повинні розмовляти з дітьми. Але ось вчора стався прикрий випадок. Навпроти нашого підрозділу батьки стояли на березі, а діти з собакою гуляли на кризі. На усі наші прохання, аби батьки забрали дітей з криги – не було ніякої реакції», – каже Артем Січка.

Рятувальники розповідають про кілька місць на водоймі, вкритій кригою, де завжди небезпечно:

  • Під берегом
  • Місця, де є кущі чи комиші, очерети
  • Під мостом
  • І найнебезпечніше місце – посередині водойми, адже через невелику течію крига тонша, а глибина водойми значно глибша.

Цього року рятувальники не рекомендують виходити на кригу всім, це стосується і рибалок, які часто нехтують правилами.

«Нещодавно був один виїзд до Бершаді щодо пошуку людини під водою. Рибалка знімав сітки, ще й вночі. Десь була крига на водоймі, десь не було. Шукали ми людину 4 дні. На жаль, протягом цього часу крига стала більш твердішою і ми не змогли продовжити пошуки чоловіка», – додає Артем Січка.

Що робити, якщо провалився під лід, а поруч немає нікого?

  • В першу чергу, не панікувати. Адже за словами рятувальників, паніка зменшує шанси на виживання.
  • Широко розставити руки, аби втриматися на плаву
  • Якщо є сили, то покликати на допомогу
  • Якщо є течія, необхідно повернутися до неї обличчям. В цей момент вода підіймає ноги, тому необхідно вибратися на лід в тому напрямку, звідки йшли
  • Коли вилізли з води, необхідно зняти з себе важкий одяг – куртку, чоботи, і котитися або повзти до берега.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

БІЛЬШЕ ФОТО У СЛАЙДЕРІ

Більше фото