1 лют. 2023 09:57

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:09
Суспільство
0

52

0

Вінницькі волонтери передали квадрокоптер та необхідні речі військовим, придбані за кошти з благодійного аукціону в Кельце

Вінницькі волонтери передали квадрокоптер та необхідні речі військовим, придбані за кошти з благодійного аукціону в Кельце

За понад 100 тисяч гривень, зібраних на благодійному аукціоні в Кельце, Фонд громади «Подільська громада» придбав квадрокоптер і чимало корисних речей для військових.


За понад 100 тисяч гривень, зібраних на благодійному аукціоні в Кельце, Фонд громади «Подільська громада» придбав квадрокоптер і чимало корисних речей для військових.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької міської ради.

За інформацією пресслужби, у День Незалежності України в місті-побратимі Вінниці – Кельце відбувся благодійний аукціон зі збору коштів на підтримку Збройних Сил України. Його організували Товариство «Інтеграція Європа – Схід» Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód за ініціативи активістки з Вінниці Софії Усатюк спільно з громадськими і творчими організаціями Pasiak Świętokrzyski за підтримки громади міста Кельце Miasto Kielce та Свєнтокшиського воєводства Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. У якості лотів були виставлені творчі роботи українських і польських майстрів/инь, ваучери та подарункові сертифікати від спонсорів, різних установ та людей доброї волі з Польщі й України. Усі виручені кошти в рамках благодійного аукціону – а це понад 100 тисяч гривень – були передані Фонду громади «Подільська громада» з метою закриття першочергових потреб наших захисників та захисниць.

На початку поточного року Фонд за виручені кошти придбав квадрокоптер DJI Mavic 3, який став на озброєння одного з військових підрозділів. Це швидкий дрон, що оснащений сучасною оптикою, може непомітно залітати за лінію передової. Дрон на висоті 500–1000 метрів здатен робити якісні відеоматеріали, що фактично дозволяє бачити позиції ворога, визначати координати і завдавати прицільних точкових ударів.

Крім того, вдалося суттєво підсилити підрозділ Повітряних сил Збройних Сил України. Для них, відповідно до запиту, придбали чимало потрібних речей: LED-лампи, мережеві фільтр-подовжувачі, шуруповерт, кутову шліфмашину, електролобзик, набір викруток, комплект зварного обладнання, циркулярну пилку, молоток, скоби, бокорізи, свердла, круг відрізний по металу, пилочне полотно, термоповітродувку тощо.

«Ми вже отримали фото- і відеозвіт про використання придбаних речей. Зокрема і політ «пташки», яку вдалося придбати за кошти наших друзів з Кельце завдяки координації та доставці дружини одного з військових. Бійці дякують нам, а ми безмежно вдячні Кшиштофу Каліті Krzysztof Kalita та його команді з Товариства «Інтеграція Європа – Схід», які провели благодійний аукціон і зібрали солідну суму коштів на підтримку української армії. Дякуємо за підтримку громаді міста-побратима Кельце, Свєнтокшиському воєводству, громадським і творчим організаціям, що долучилися до збору коштів. Після Перемоги ми обов’язково віддячимо і запросимо усіх їх до мирної Вінниці», – каже голова правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова.

Нагадаємо, що громада Кельце була однією з перших, яка оголосила про збір гуманітарної допомоги для Вінниці. Перший гуманітарний вантаж прибув у місто вже 28 лютого і поставки не зупиняються упродовж усіх 11 місяців повномасштабної війни. Крім того, саме Товариство «Інтеграція Європа – Схід» спільно з «Подільською громадою» організувало влітку 2022 року для понад сотні волонтерів/ок з вінницьких громадських організацій та закладів безкоштовний інтеграційний курс. Кожна поїздка передбачала екскурсії, майстер-класи, зустрічі, прогулянки.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info