14 листоп. 2022 12:36

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

88

0

Вінницьку гондолу «Джульєтту» відправили на зимові канікули до наступного сезону

Вінницьку гондолу «Джульєтту» відправили на зимові канікули до наступного сезону

14 листопада закінчився сезон водних прогулянок на гондолі у Вінниці. Водний транспорт відправляють на «зимівлю»


14 листопада закінчився сезон водних прогулянок на гондолі у Вінниці. Водний транспорт відправляють на «зимівлю».

Про це кореспонденту Вінниця.info розповів власник гондоли, гондольєр Віталій Гуменюк.

Вага гондоли 400 кілограмів без обладунку. З усім необхідним обладнанням та сидушками водний транспорт важить трохи більше 550 кілограмів. До цього плюсом - вага гондольєра, трохи більше 100 кг.

Щоб витягти гондолу з води знадобилося 7 чоловік.

«Оце її баласт, - показує власник гондоли Віталій Гуменюк на бетонні куби, що лежать на причалі, - цей баласт в нас лежить у передній частині гондоли. Тут приблизно 30 кг у кожній цій «штуці». Ми кладемо три штуки, це приблизно 90 кг ваги. Вони потрібні для того, щоб гондола легше керувалася. Бо вона має форму банана, і коли стаєш на одну сторону, вона стає на одну точку, і її навіть легкий вітерець може крутити. А завдяки цьому баласту, ми компенсуємо вагу гондольєра і вона повністю рівно стоїть».

Гондола «Джульєтта» у Віталія Гуменюка відходила вже четверте літо. Три з яких у надскладні для країни роки.

«Вона з нами два роки коронавірусу і майже рік війни. Тому вона в нас теж (сміється) ветеран свого роду. Знаєте, дуже добре, що в моєї сім’ї є заклад в якого є причал, біля цього причалу ми її і зберігаємо. Бо насправді, це таке дуже велике хобі. Навіть ті гроші, які ми просимо за те, що ми катаємо гостей, чи наших вінничан, цих грошей, останніх як мінімум три роки, ледь вистачає на те, щоб задовольнити потреби самої гондоли.

Вона має 9,5 метрів. Її просто десь вивезти, до якогось майстра, щоб він її «підшаманив», в одну сторону коштує 100 доларів. І це не просто взяв якийсь вантажний автомобіль. Тонну цементу може перевести будь який дурак. А так, щоб вона влізла і її не поламали, поки везли, ціла справа. В нас у Вінниці є такий аж один евакуатор. І цей евакуатор просить стільки, скільки він коштує. Я ж прошу свої гроші, він просить свої гроші. Тут якби без питань. Але туди-назад - 200 доларів. І це ще нічого не зробили, не пофарбували, ще пил з неї не стерли, дві сотні винь та положи!

Крім того, в нас вона ходить на акумуляторах, а кожний акумулятор 15 тисяч коштує. В нас буває ламаються двигуни. В нас їх два на зміну. Кожен з них тисяч по 12. І це ні про що. Це ще ми ніде нічого не зробили. А вже вона просить до себе уваги. Через це, це дуже велике моє хобі. І моя сім’я в цьому мене підтримує. Саме через те, що вона в принципі є, а в мене є ентузіазм, у вас - є репортажі, а у містян та туристів – емоції. Якби не причал, от як катамарани, наприклад, поставити її і чимсь займатись, я думаю ніхто б не зміг.

Це як кажуть, щоб у тебе появився гараж, потрібно щоб у тебе була машина. А в даному випадку, у тебе не з’явиться машина, поки в тебе не має гаража. От ми маємо гондолу, і якби не причал, я б просто не зміг її обійти», - пояснив Віталій Гуменюк.

Гондола дісталася Віталію від його дядька, який до того, понад 10 років докатував на ній у Дніпрі.

«Дядько коли її віддавав, він попросив трохи «одступних». Сума не обговорюється, ці гроші залишились в сім’ї. Але він передав цей спадок від мого діда мені, і за те, що вона збереглася, не розвалилася і він продовжував гондольєрську справу у Дніпрі, він попросив «одстутпну» суму. Так що вона моя, вона дісталася мені у спадок з метою продовжувати цю справу», - розповідає Віталій.

Продавати гондолу Віталій не планує. Пояснює, ця гондола - сімейна реліквія. Тому, поки є можливість, він продовжує піклуватися про неї та працювати.

«Скажімо так, я можу поступити так само як мій дядько, це якщо до мене прийде мій син або племінник, і скаже «так, дєд Віталік, ти старий, давай, щоб гондола не розсохлась, передай мені її далі. То я скажу: «позолоти мені ручку». Знаєте, це як собак і котів не віддають безплатно, а хоча б за гривню. Тому хотілося б її передавати далі в майбутньому, щоб ця справа не затихала», - пояснив чоловік.

Віталій розповідає, до війни була навіть ідея будувати гондоли у Вінниці та створити власну флотилію, та поки всі ідеї на паузі.

Сьогодні у Вінниці сезон прогулянок на гондолі офіційно завершено. Після її вигрузки з води, гондола буде проходити ремонт та готуватися до наступного робочого сезону.

Нагадаємо, у Вінниці, в 2018 році, на воду спустили першу гондолу «Джульєтту». Вона належить родині Гуменюків, які орендують на набережній баржу, переобладнану під паб.

Читайте також: У Вінниці влаштували фотосесію в саду річкових лілій, який за власної ініціативи створила родина Віталія Гуменюка.

Більше фото у слайдері:

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title

Більше фото