29 груд. 2023 16:55

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:58
Події
0

59

0

Вінницький апеляційний суд залишив іспитовий термін жінці, яка вбила свого сина – він її бив і знущався

Вінницький апеляційний суд залишив іспитовий термін жінці, яка вбила свого сина – він її бив і знущався

Злочин для жінки став імпульсивною розрядкою раніше накопиченої напруги з обмеженим усвідомленням наслідків дій


Вінницький апеляційний суд залишив без змін вирок Немирівського районного суду, яким 54-річну жительку Гайсинського району визнано винною у вчиненні вбивства (ст. 116 ККУ). Жінці призначено 4 роки позбавлення волі. Однак її звільнено від відбування покарання з випробуванням. Іспитовий строк триватиме три роки.

Про це повідомляє Вінницький апеляційний суд.

Апеляційну скаргу подав прокурор. У ній просив вирок скасувати й ухвалити новий, яким визнати її винною за статтею 115 КК України та призначити десять років ув’язнення. Свої вимоги мотивував, зокрема, тим, що покарання не відповідає ступеню тяжкості кримінального правопорушення й особі обвинуваченої внаслідок м’якості.

Утім, колегія суддів апеляційного суду встановила: зібрані докази не підтверджують обставин опису ознак суб'єктивної сторони частини 1 статті 115 КК України.

«В момент нанесення удару ножем обвинувачена не повністю усвідомлювала протиправність своїх дій та не бажала настання смерті свого сина, оскільки у неї не було умислу на вбивство, вона не готувалася до нього», – йдеться в ухвалі апеляційного суду.

На переконання колегії суддів ВАС, районний суд дійшов правильного висновку. Жінка скоїла вбивство не в стані фізіологічного афекту, а під впливом сильного душевного хвилювання. А виникло воно через ставлення 30-річного сина до неї: той регулярно вчиняв фізичне та психологічне насильство, зловживав спиртним, ніде не працював. Тому злочин для жінки став імпульсивною розрядкою раніше накопиченої напруги з обмеженим усвідомленням наслідків дій.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info