9 квіт. 2023 12:23

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Спорт
0

122

0

Вінницький дзюдоїст із вадами зору запрошений на збір паралімпійської команди України

Вінницький дзюдоїст із вадами зору запрошений на збір паралімпійської команди України

Вінничанин Костянтин Ільніцький запрошений до паралімпійської збірної України з дзюдо серед спортсменів із вадами зору.


Вінничанин Костянтин Ільніцький запрошений до паралімпійської збірної України з дзюдо серед спортсменів із вадами зору. Наразі він проходить в її складі навчально-тренувальний збір у Рівному. Там із нашим спортсменом займається інший вінничанин, заслужений майстер спорту Микола Ливицький.

Про це повідомили у пресслужбі Вінницької обласної організації УТОС.

Микола був чемпіоном і призером Європи, призером чемпіонатів світу серед дзюдоїстів із вадами зору і бронзовим призером Паралімпійських ігор-2008. Нині він вже припинив спортивну кар’єру. Працює у Вінницькому осередку «Інваспорту» тренером із дзюдо спортсменів із вадами зору. Зокрема, успішно тренує кандидата у майстри спорту, чемпіона і призера чемпіонатів України Костянтина Ільніцького.

За словами тренера, у такому тренуванні є особливості. Звичайним спортсменам можна показати елементи та прийоми на прикладі інших. А борцям із вадами зору – виключно шляхом безпосереднього контакту із наставником. Інакше не вийде.

Кандидат до паралімпійської збірної України Костянтин Ільніцький є тотально незрячою людиною. Він розповів, що у Рівному тренування відбуваються на базі спортклубу «Олімпійські надії». Там є два татамі і тренажерний комплекс.

Навчально-тренувальний збір триватиме два тижні. На ньому присутні близько 70 спортсменів. Найбільше дзюдоїстів із Рівненської, Дніпропетровської області, Волині. Серед них є призери Паралімпійських ігор, світу та Європи.

«На зборі присутня вся паралімпійська збірна України. Є сильні спаринг-партнери. Відпрацьовуємо прийоми боротьби. Проводимо по два тренування на день, кожне триває дві години», - повідомив Костянтин Ільніцький.

Вінничанин бореться у суперважкій категорії понад 90 кг. Сам важить 115 кг, тобто може протистояти й набагато важчим опонентам. Спаринг-партнером Костянтина на зборах є майстер спорту України Юрій Марченко (Павлоград, Дніпропетровська область), чемпіон України і призер Європи.

«Якими будуть наступні всеукраїнські і міжнародні старти, через війну ще не знаємо. В будь-якому разі ми готуємося, підтримуємо рівень і фізичну форму. Я планую поборотися за місце в основі паралімпійської збірної. Адже будь-який солдат мріє стати генералом», — сказав Костянтин Ільніцький.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ВОО УТОС