20 листоп. 2023 12:34

Останнє оновлення  
20 листоп. 2023 12:34

1 хвилина читання

Події
0

337

0

Вінницький суд оштрафував командира військової частини, який вдома зберігав боєприпаси

Вінницький суд оштрафував командира військової частини, який вдома зберігав боєприпаси

Командир військової частини сплатить 17 тис грн штрафу за зберігання боєприпасів удома, якими хотів збивати «шахеди»


Вінницький апеляційний суд залишив у силі постанову Хмільницького міськрайонного суду, якою командира однієї з військових частин Вінниччини визнано винним у порушенні правил поводження з боєприпасами та застосовано адмінстягнення – 17 тисяч гривень штрафу.

Як інформує пресслужба Вінницького апеляційного суду, на судовому засіданні військовий пояснив, що дозвіл на зброю має, а десять пачок патронів калібру 7, 62 міліметра зберігав удома без злого умислу, мовляв мав збивати ними «шахеди».

Водночас із постановою суду першої інстанції не погодився та просив скасувати її та через відсутність у його діях складу адмінправопорушення провадження у справі закрити. Зауважив, зокрема, що протокол про адміністративне стягнення складено з порушенням КУпАП, а в матеріалах справи немає доказів стосовно перебування боєприпасів на обліку у військовій частині.

Однак апеляційний суд вважає: суд першої інстанції обґрунтовано визнав докази належними й допустимими та апеляційну скаргу військовослужбовця задовольнив частково.

«Військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, звільняються від сплати судового збору під час розгляду в усіх судових інстанціях у справах, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, а також під час виконання службових обов’язків», – роз’яснив ВАС у своїй постанові, звільнивши військового від сплати судового збору.

В решті рішення місцевого суду залишив без змін.

Вінниця.info