24 груд. 2022 17:23

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:23
Суспільство
0

107

0

Вінниця показала високі результати із перекваліфікації переселенців – Ірина Верещук

Вінниця показала високі результати із перекваліфікації переселенців – Ірина Верещук

З робочим візитом у Вінниці перебуває міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук


Під час робочої поїздки до Вінниці 24 грудня, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук разом з начальником Вінницької ОВА Сергієм Борзовим відвідали місце компактного розселення переселенців в Центрі професійно-технічної освіти №1.

Ірина Верещук поспілкувалась із переселенцями, а також побачила як на базі училища працює програма перекваліфікації ВПО.

«Вінниця та Вінницька область продемонстрували свою спроможність приймати ВПО, яких було дуже багато. Хтось проживає в місцях компактного проживання, є ті які розселені в родинах. Ми сьогодні були у професійно-технічному училищі, де на прикладі побачили як здійснюється перекваліфікація наших ВПО. Керівництво начального закладу подало заявку на державний конкурс державної програми яка забезпечує місця для перекваліфікації. І вони перемогли.

Адже дуже важливо, щоб люди мали роботу. Допомога, яку надає держава є недостатньою. Я поспілкувалась із переселенцями із Харківщини. Сьогодні вони тут навчаються на токаря, на слюсаря. Нам дуже важливо, щоб програми із перекваліфікації працювали і Вінниччина є тим хорошим майданчиком», - зазначила Ірина Верещук.

На Вінниччині сьогодні знаходиться 178 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо-переміщених осіб. З них 58 тисяч – це діти.

«Найбільше перселенців ми прийняли з Київської області, це - 24%. Друге місце займає Донецька область, це - 14%. І третє місце займає Харківська область – це 11%. У нас є територіальні громади Погребищинська та Оратівська, де кількість ВПО дорівнює кількості населення. Ми налагодили роботу із головами територіальних громад, майже 90% людей розселені в родинах. Сьогодні в нас області дуже затребувані робітничі професії, тому люди мають можливість перекваліфікуватися і отримати роботу токаря, чи столяра», - говорить Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

Віце–прем’єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наголосила, що державні виплати для переселенців продовжаться і після 1 січня.

«Ми чули від нашої громадської тривожні дзвінки у тому що люди хвилюються що з першого січня їм будуть блокувати їхні виплати. На державному рівні є Постанова, яка з першого січня має на меті проконтролювати виплати і не тільки виплати ВПО, а й усі інші, які отримують люди. Я швидко зреагувала. Ми дійшли до висновку, що з 1 січня людей ВПО не будуть викликати в органи соцзахисту і не будуть змушувати підтверджувати місця свого проживання, поза як є на це свої об’єктивні обставини. Світло вимикають, електроенергії немає, інтернету немає. Ці всі обставини зумовлюють піти на зустріч людям. Не треба хвилюватися. Виплати будуть надходити як і раніше», - зазначила Ірина Верещук.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото