17 січ. 2023 11:37

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:15
Суспільство
0

120

0

Вінниця у списку лідерів серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів

Вінниця у списку лідерів серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів

З початком повномасштабного вторгення росі на територію України, в українських містах перейменовано понад 2000 топонімів


З початком повномасштабного вторгення росі на територію України, в українських містах перейменовано понад 2000 топонімів. У списку міст-лідерів – Вінниця.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Програмою «Transparent cities/Прозорі міста».

Лідерами за кількістю перейменованих топонімів станом на кінець року є:

  • Київ (237),
  • Вінниця (232),
  • Кривий Ріг (183),
  • Кам'янське (182),
  • Суми (179),
  • Кременчук (142),
  • Черкаси (105).

«Перейменування топонімів – часом кропіткий процес, до якого потрібно підходити виважено. Так, змінені назви будуть не тільки ідентифікувати певну місцевість, але й формуватимуть нашу нову історичну свідомість, вільну від радянського минулого», – зазначає аналіткиня Програми Онищенко Вікторія.

Представники Програми підготували поради для міст, щоб полегшити цей процес для містян і не перетворювати обговорення у формальність. Зокрема наполягають на тому, що цей процес має здійснюватися у декілька етапів. Консультування з громадськістю та широким колом експертів щодо нових назв дозволить обрати найбільш вдалий варіант, що відповідає запиту мешканців чи історичним особливостям місцевості.

Нагадаємо, у центрі Вінниці з’явилась вулиця Степана Бандери. Міська рада проголосувала за перейменування 52 топонімів. А на початку 2023 року в місті перейменували 45 зупинок громадського транспорту.

У цілому в межах деколонізації у Вінниці свої назви на українські змінили 232 вулиці, провулка, проїзди, тупики, бульварів, площ, парків.

Наприкінці квітня минулого року у Вінницькому центральному парку імені М. Д. Леонтовича демонтували пам’ятник Максиму Горькому. Перейменували шість вулиць і парк. Також перейменовано вулицю Блока на вулицю Героїв поліції, вулицю Тімірязєва – на вулицю Захисників Неба, вулицю Некрасова – на вулицю Героїв Нацгвардії.

Також наприкінці 2022 року Вінницька облрада перейменувала найбільшу в області бібліотеку іменем Отамановського.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info