9 верес. 2023 10:01

Останнє оновлення  
9 верес. 2023 10:03

3 хвилини читання

Суспільство
0

1480

0

Вінниця відзначає День міста

Вінниця відзначає День міста

Сьогодні, в другу суботу вересня, вінничани відзначають День рідного міста.


У 2023 році Вінниці виповнюється 660 років. Визначну дату святкують вже вдруге в умовах повномасштабної війни. У зв’язку з цим, в місті не проводитимуть масових святкувань.

На честь визначного дня Музей Вінниці опублікував інформацію про заснування міста, його історію та розвиток. Як повідомляється, прийнято вважати, що історія Вінниці розпочалася у 1363 році. Але в межах сучасної Вінниці люди жили задовго до 1363 року. Археологам вдалося виявити поселення трипільської культури, сліди перебування тут скіфських племен, ранньослов’янські поселення черняхівської культури та давньоруські городища.

«Безмежно любимо наше місто з його затишними вуличками, чудовими краєвидами і насиченою подіями історією», - написали в Музеї Вінниці.

Рідне місто також привітав голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов. Він відмітив, що для ворога не існує тилових зон, тож і Вінницю постійно атакують ворожі дрони і ракети.

«Обласний центр у самому серці України - держави, яка мужньо протистоїть агресорові, що руйнує і нищить. Наше місто - це всі ми, вінничани, які живуть, працюють з вірою у Перемогу: допомагають фронту, дають прихисток ВПО і релокованим підприємствам, пліч-о-пліч відбудовують зруйновану Херсонщину.День міста – завжди привід висловити свою повагу і прихильність. З твоїм днем, Віннице! Процвітання тобі у мирній переможній Україні», - написав Сергій Борзов.

«З Днем народження, Віннице! Буде Перемога – буде й свято», - додав міський голова Сергій Моргунов.Вінниця.info, фото Музею Вінниці