21 серп. 2022 10:48

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

57

0

Військовий медик з Вінниччини врятував понад сотню життів

Військовий медик з Вінниччини врятував понад сотню життів

Військовий медик з Вінниччини з перших днів повномасштабної війни рятував життя побратимів на сході


Військовий медик з Вінниччини з перших днів повномасштабної війни рятував життя побратимів на сході.

Про це повідомляє Західне територіальне управління Нацгвардії.

У гвардійця Миколи це перший бойовий досвід, а вже понад сотня врятованих життів.

«В тебе є завдання, ти виконуєш. Важливо, якомога більше і вчасно надати допомогу. Тому, що 70% втрат – це бійці, які померли від крововтрати. Перший трьохсотий у мене був з осколковими пораненнями. За весь цей час, це більше місяця, я надав допомогу більше 70 особам. Це важкі поранені, з ампутаціями і осколковими пораненнями. Якщо там одне кульове поранення або один осколок, я навіть не рахував таких», - розповідає у відео сюжеті гвардієць Микола.

Військовий медик гордиться нашим військом і переконаний, що все буде добре:

«Такого війська як наше, по бойовому духу, по професійній підготовці ще не було. Один ранок, ми прокинулись і всі виходять на зв'язок. Нам командир передає по рації, по радіо перехвату, що на нас буде рухатися біля 2000 особового складу, десь 2 батальйони окупантів. А на рубежі, що ми захищали було біля 50 наших воїнів. Ми вступили в бій, за 10 хвилин все затихло і ми не розуміли що трапилось. За ці 10 хвилин в нихбуло біля 100 чоловік втрат особового складу. Наша армія дуже професійна і все буде добре».

Микола також став мішенню ворожої артилерії. Але навіть після важких поранень, гвардієць продовжував рятувати бійців. І після проходження з реабілітації знову повернувся у лави нацгвардії.

«Страшно було. Неодноразово доводилося прощатися із життям. Тільки в одному місці ловив зв'язок, де можна було написати смс- ку, що я живий.

Поранення я отримав в шість ранку і в цьому стані мені довелося надавати допомогу. Я отримав багато травм: важка контузія, черепно – мозкова, забої, контузія нервів. Навіть в такому стані ти мусиш робити все, що в твоїх руках, адже ти медик.

Я був евакуйований в рідне місто, і лікарі потім прийняли рішення відправити мене на реабілітацію за кордон. Ми потрапили в Литву, нас з повагою розмістили і дуже турботливо відносилися. В мене було три індивідуальних тренера. Я практично, коли приїхав, не міг ходити, а їхня клопітка робота допомогла відновитися і я можу ходити і щось тримати в руці. Приємно, що про нас не забувають. Міністерство знаходить нові можливості аби покращити стан і надати реабілітацію і чим швидше повернути до строю», - розповів Микола.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title