21 груд. 2022 10:13

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:25
Здоров‎’‎я
0

123

0

Вперше в Україні медики виконали унікальну роботизовану пієлопластику 8-річній вінничанці

Вперше в Україні медики виконали унікальну роботизовану пієлопластику 8-річній вінничанці

Дівчинка мала вади нирок


В Україні вперше виконали роботизовану пієлопластику дитині. Лікарі оперували 8-річну Марину з Вінниці. Дівчинка мала вади нирок. Операція пройшла успішно, дитина почувається добре.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

«Оперували хірурги лікарні святого Миколая та лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова під час повітряної тривоги та зі світлом від генератора», – йдеться у повідомленні.

Маленьку пацієнтку звуть Марина. Вона з Вінниці. Їй – 8 років. Дівчинка мала гідронефроз – через патологічне звуження судини сеча не виходила повністю з нирки. Без хірургічного втручання з часом дівчинка могла втратити нирку. Адже орган просто не зміг би виконувати свою функцію.

Дівчинка з цією вадою народилася. Та сформувалася у неї ще в лоні матері. Однак усі вісім років жодним чином себе не проявляла. Ваду виявили випадково – під час планового УЗД.

За допомогою сім’я дівчинки звернулася до львівських спеціалістів. Аби виконати втручання максимально безпечно і мінімально травматично, вони вирішили задіяти робота-хірурга Da Vinci.

«До черевної порожнини хірурги дісталися через три маленькі проколи. Завели туди відеокамеру. Виділили збиральну систему нирки. Побачили, що на сечові шляхи сильно тиснула частина ниркових судин. Тоді виконали пієлопластику - сформували новий канал таким чином, щоб судини не перешкоджали сечовидільним процесам», – йдеться у повідомленні.

Оперативне втручання виконали хірурги Лікарні Святого Миколая

Зараз дівчинка почувається добре. Їй встановили стент – циліндричну конструкцію для розширення сечоводу, з яким дитина ходитиме впродовж одного місяця. У подальшому та буде видалена цистоскопічно під короткою седацією.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки Першого медичного об’єднання Львова