18 серп. 2022 14:49

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:23
Суспільство
0

137

0

Врятуйте нашу школу: освітяни з Вінниччини мітингували під стінами ОВА

Врятуйте нашу школу: освітяни з Вінниччини мітингували під стінами ОВА

Під стінами Вінницької ОВА зібралися жителі селища Сутисок.


Під стінами Вінницької ОВА зібралися жителі селища Сутисок. В руках плакати із надписами: «SOS – врятуйте нашу школу!» Люди вимагали щоб Сутисківська громадане закривала навчальний заклад.

«Наша школа- інтернат відкрилась в 1958 року. До цього це був сиротинець. Зараз місцева влада намагається ліквідувати школу інтернатного типу, за рахунок реорганізації. Вважаємо, що ці 32 гектара на якій знаходиться навчальний заклад готують під приватизацію, - розповідає кореспонденту Вінниця.info вчителька школи- інтернат Лариса Заворотна.

В цій школі я працювала 36 років, поки не нависла загроза закриття. На початок 2021 року у нас навчалось 205 дітей. В січні закрили пансіонатне відділення і залишилось 180 дітей. В нас проживали діти із малозабезпечених родин, із інших громад. Учні займалися футболом, займали призові місця, їздили на змагання по всій Україні», - додає Лариса Заворотна.

Освітяни та жителі громади після заяв про закриття почали бити на сполох. Люди збирали підписи і писали звернення до президента, керівництва області, та депутатів.

«Депутати нашої селищної ради проголосували за закриття школи-інтернат. Однак, думку батьків, чи жителів громади ніхто не враховував. Тому ми надсилали звернення до Сергія Борзова, пані Борзової, в Кабінет міністрів, в адміністрацію президента. Відповідь на наші звернення була така: "ми дякуємо за вашу громадянську позицію, але закладу який ми могли б евакуювати до вас немає, а питання реорганізації в компетенції голови селищної ради та депутатів, а ми вплинути на це не можемо".

Саме тому ми вирішили провести акцію протесту, заявити про себе, показати, що не змиримось із цим рішенням», - говорить завуч школи Тетяна Ольшевська.

За словами пані Тетяни, надалі їх протест перейде у юридичну площину. Вже у вересні планується перше засідання суду, і батьки сподіваються, що поведуть своїх дітей до рідної альма-матер.

«Ми вже подали заявку до суду, що це рішення депутатів незаконне. Далі ми будемо боротися юридичними методами. Незважаючи на рішення місцевих депутатів, жодний із батьків не забрав заяви. Жителі нашого селища вірять, що школа буде існувати і правда переможе. Жодний заклад в якому така кількість дітей не був реорганізований. На перше вересня у нас є 12 першокласників. В школі підготовлене бомбосховище, в якому ми можемо розмістити понад 100 учнів», - додає Тетяна Ольшевська.

Протестувальники після завершення мітингу подали чергове звернення до Вінницької ОВА.

Нагадаємо, що це вже не перша акція щодо вимог не закривати навчальний заклад. Як писала Вінниця.info, 7 травня 2021 року в Сутисках викладачі та колишні вихованці спеціалізованої школи-інтернату вийшли на акцію протесту щоб зберегти заклад освіти.

Раніше школа-інтернат була на балансі Тиврівської районної ради, в січні 2021 року, коли ліквідували райони, заклад прийняла на баланс Сутисківська громада.

В бюджеті селищної громади були гроші на утримання школи-інтернату лише до серпня 2021 року. Тоді, щоб заклад не припинив існування, колектив звернувся листами щоб школу-інтернат передали на баланс обласної ради, оскільки громада фінансово не спроможна утримувати заклад.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото