5 берез. 2023 15:45

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

884

0

Вибухотехнік з Вінниччини розповіла про розмінування на деокупованих територіях України

Вибухотехнік з Вінниччини розповіла про розмінування на деокупованих територіях України

Карина Ковальчук разом із колегами розміновувала Київ, Бучу, Гостомель та Ірпінь


Інспектор відділу вибухотехнічної служби ГУ НП у Вінницькій області Карина Ковальчук – єдина дівчина у підрозділі. Вона разом із колегами розміновувала Київ, Бучу, Гостомель та Ірпінь.

Про роботу вибухотехніка, відрядження до деокупованих територій, роботу на місцях падіння уламків ракет та збір доказів воєнних злочинів Росії – йдеться у матеріалі Суспільне Вінниця.

За словами Карини, розміновувати доводилося різні об’єкти й території.

«Після летальних випадків, люди обережні. Не заходять, телефонують нам, поки ми зайдемо і перевіримо», – каже Карина Ковальчук.

Небезпечні «сюрпризи» вороги залишали скрізь. Від дитячого ліжка – до підʼїздів та вікон.

«Біля дитячого ліжка була частина підривача. Якщо на нього наступити були б проблеми. Розтяжки при вході в підʼїзд, на вікнах. При відкритті дверей або вікна спрацьовує», – пояснила Карина.

Працюють вибухотехніки в бронежилетах та шоломах. Але іноді доводиться одягати спеціальні костюми вагою майже 40 кілограмів. Вони необхідні в окремих випадках: коли потрібно підійти, знешкодити чи перенести особливо небезпечний предмет.

«За неофіційною інформацією наших колег, в положенні на колінах костюм витримує вибух гранати Ф-1 на відстані метра», – розповів вибухотехнік Олександр Марченко.

На деокупованих територіях Карина працювала понад місяць. Каже, що прокидались зі сходом сонця. Іноді довелось братись за роботу, повертаючись із завдань.

«З Гостомеля їхали іншою дорогою. З асфальту стирчав «град». Машини проїжджали, ми помітили. Він був небезпечний», – згадала Карина.

Наразі несе службу на Вінниччині. У складі групи виїздить на місця падіння уламків ракет. Обстежує, виявляє та збирає докази.


«Заступаємо на добове чергування. Якщо, не дай Боже, якийсь приліт, то нам треба встановити наскільки воно небезпечне. Якщо спрацювало ППО, уламки в полі, то ми виїжджаємо, починаємо працювати та збираємо докази», – розповіла вибухотехнік.

Серед раритетів і уламки російських ракет, які впали на Вінниччині. Свою професію Карина не вважає чоловічою. Її, каже, обрала свідомо і виконує всі завдання на рівні з колегами чоловіками. Роботи у вибухотехніків ще дуже багато.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Суспільне Вінниця

title