14 верес. 2022 14:50

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:11
Суспільство
0

162

0

«Я просто дуже вірю, що зможу поставити Нікітку на ноги». Вінничанин продає свічки та збирає кошти на реабілітацію синочка

«Я просто дуже вірю, що зможу поставити Нікітку на ноги». Вінничанин продає свічки та збирає кошти на реабілітацію синочка

Сергій Добровольський майстер зі Жмеринки, що на Вінниччині. Чоловік разом із родиною власноруч виготовляє свічки, а зібрані від продажу кошти спрямовує на реабілітацію повністю паралізованого 8-річного сина.


Сергій Добровольський майстер зі Жмеринки, що на Вінниччині. Чоловік разом із родиною власноруч виготовляє свічки, а зібрані від продажу кошти спрямовує на реабілітацію повністю паралізованого 8-річного сина.

Історію боротьби за щасливе майбутнє дитини Сергій розповів кореспонденту Вінниця.info.

Замість розслідувань обрали сина

За словами Сергія, його син Нікіта постраждав при народженні. На з’ясування всіх обставин та розслідування дій медиків у родини часу не було, потрібно було терміново займатися дитиною.

«Тоді в нас була така ситуація: або розбиратися із лікарями, або займатися дитиною. Бо все це відіймає ресурс та час. Ми зрозуміли, що на два напрямки не зможемо боротися. Тож ми обрали дитину. Що сталось, то сталось, це вже не змінити. Тому наша головна ціль сьогодні – поставити Нікітку на ніжки», - пояснює чоловік.

Параліч усіх кінцівок

Діагноз Нікіти – спастичний тетрапарез. Це параліч усіх кінцівок. У дитини паралізовані руки, ноги, шия, та повністю все тіло.

«З самого паралічу ми досягли великих результатів. І лікарі, які з нами зараз займаються, фіксують, що у Нікіти пішов серйозний прогрес. Він став на коліна. Тобто з повного паралічу тіла, він зміг стати на коліна, і навіть трошки ходити з підтримкою! Тобто є великий шанс, що ми зможемо поставити його на ніжки. Надіємося, що ми зможемо це зробити. Це важка наша робота і цим потрібно займатися постійно. Щодня», - каже Сергій.

Свічки з любові та віри

Знайти постійну роботу, маючи на руках повністю паралізовану дитину – неможливо. Сергія звільняли і навіть доводилось звільнятися самому. Адже постійні вимушені перерви в роботі, працедавців не влаштовували. Після довгих спроб працевлаштуватися, виникла ідея зайнятися власною справою, яка б дозволила займатися з дитиною.

«Пішов на роботу. Кажу, хлопці, треба піти, бо там дружина не справляється з сином. Побіг. Раз пішов, другий, третій. Звільнили. Друга робота – сам звільнився. Третя – сам звільнився. І вже розумієш, що треба робити щось самому, бо потрібно гроші заробляти. Розуміння з’явилося, що 100% офіційно працевлаштуватися на повний день неможливо. Просто неможливо. Бо син важкий і дружина його сама підняти не може. А з ним потрібно постійно займатися, щоб була постійна реабілітація.

Тому перепробував багато занять, та й багато чого насправді вмію робити. Втім, багато чого не можна робити з Нікітою на руках.

Так починаєш щось робити, а він потребує уваги, і ти відволікаєшся, і розумієш, що те неможна робити, те не можна. Тож до виготовлення свічок прийшли методом проб. Подивилися, що це можна робити з Нікітою на руках, спробували, і вирішили займатися цим.

Я намагався вишивати, шити, але шум від швейних машин заважає Нікіті, він його боїться. При цьому виготовлення свічок – це тихо і до того ж, до виготовлення свічок можна залучати й сина.

Для виготовленні свічок ми використовуємо якісний, сертифікований матеріал. Він дорожчий, його складніше дістати, але ми знаємо, що він не нашкодить сину.

Я беру його ручки і разом робимо свічки. А дружина, коли я зайнятий іншим, бере його на руки і вони удвох розмальовують. Тобто все, щоб ми не робили, ми робимо разом із ним.

Тому для нас основна задача – продавати свічки, заробляти гроші і мати кошти на реабілітацію, щоб не бігати постійно по людях, і не просити гроші на допомогу», - розповідає Сергій.

Вже чотири роки Сергій разом із родиною виготовляє свічки. Останні півроку, коли розпочалася повномасштабна війна, сім’я роздавала свічки всім, кому вони були потрібні. Безкоштовно.

«Ми готувались на період весни, закупили дуже багато матеріалу, зробили багато свічок, і всі ці свічки ми шість місяців віддавали тим, кому вони найбільше потрібні. Віддавали людям у бомбосховища. Просто роздавали всім, кому потрібно. Треба? На.

Використали 400 кг парафіну. Це близько 10-15 тисяч свічок.

Згодом побачили, що дитині стало трішки гірше, адже за період повномасштабної війни на реабілітацію не їздили. Тож треба відновляти виробництво свічок. Та матеріал закінчився, і свічки закінчилися. Тому ми відкрили збір на Нікіту і починаєм трішки відкладати на новий матеріал, щоб можна було запустити виготовлення свічок на повну», - пояснив майстер.

Задля реабілітації об’їхали півсвіту

Для реабілітації сина родина їздила й за кордон. Німеччина, Чехія, Іспанія, Італія, Китай, Австрія. Усюди є свої особливості. «Якщо брати Європу, там дуже гарно соціалізують, і там гарне медикаментозне лікування. Не більше. Якщо брати Україну – то тут серйозна реабілітація фізична. Якщо брати країни Азії – там дуже грана реабілітація фізична, плюс медикаментозна, але саме народна. Тобто треба їхати в Китай, потім треба їхати в Україну, потім треба їхати в Європу. От тоді буде ідеально класний тандем і класний баланс реабілітації і результат.

Та хто б що не казав, але реабілітація в Україні дійсно на висоті. І через це ми власне і лишилися, щоб максимально допомогти нашій дитині.

Наразі пройшли чергову реабілітацію в Києві. І це надто великі кошти для нас. На наступні курси потрібно 80 тисяч гривень», - розповів Сергій.

«Я просто дуже вірю, що я зможу поставити сина на ноги. Єдине в людей прошу, купити в нас свічку, це буде найкраща підтримка. Хай у вас буде така свічка від Нікітки, як подарунок. Для нас це дуже важливо», - каже чоловік.

Благодійний ярмарок

Свічки може купити будь хто, або безпосередньо зв’язавшись з майстром у Фейсбук, або прийти особисто у ці вихідні на благодійний ярмарок у Вінниці. Який буде відбуватися 17-18 вересня з 11 до 20.00 на першому поверсі ТРЦ «Плаза Парк». На ярмарку крім свічок, що виготовляє Сергій, можна буде придбати різноманітну крафтову продукцію та хендмейд прикраси для себе і домашнього інтер’єру.

«Це благодійний ярмарок. Він вільний як для учасників, майстрів, так і для гостей. В нас є така штука, як заставний платіж, з якого ми акумулюємо кошти на благодійність. В цей раз будемо збирати і передамо гроші Сергію для реабілітації його сина Нікіти, а частину коштів - передамо на ЗСУ на зарядний пристрій в якому наразі є потреба. Тобто ми беремо локальні запити і перераховуємо туди кошти»,- повідомила організаторка ярмарку Анна Шацька.

Долучитися до доброї справи може кожен і не купуючи свічки. З дозволу Сергія публікуємо картку, на яку можна вносити благодійні внески.

Добровольський Сергій

ПриватБанк: 5168 7427 3094 5916

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Добровольського у Фейсбук