27 лют. 2017 12:00

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:40
Суспільство
0

49

0

Як правильно дотримуватися Великого посту. Поради духовенства для вінничан

Як правильно дотримуватися Великого посту. Поради духовенства для вінничан

Як правильно дотримуватися Великого посту. Поради духовенства для вінничан


 У православних християн і греко-католиків розпочався Великий піст, який триватиме 49 днів – до 16 квітня. Саме в цей день святкуватимуть Воскресіння Христове (Пасху). На час посту віруючі утримуються від вживання продуктів тваринного походження, риби, олії, намагаються частіше ходити в храми.

Секретар Вінницького єпархіального управління протодиякон Владислав Демченко запевняє, що головне під час посту очиститися духовно.

Великий піст називається великим не тому, що він довгий і, порівняно, строгий. А тому, що готує нас до найбільшого свята, яке є у християн, - Великодня. Чому ми постимо? Бо такий приклад нам показав сам Господь Ісус Христос, постивши 40 днів в пустелі перед своїм виходом на суспільне служіння людям.

Піст полягає не лише в утриманні від їжі тваринного походження ( м’ясо, молоко, сметана, сир масло, яйця). Для нас важлива духовна сторона посту, що полягає в утриманні від спокус і страстей, якими ми піддаємося у повсякденному світі.

За цей піст ми маємо очистити своє серце. Утримуватися від зайвого перегляду телепередач, від зайвих розмов і засуджень», - розповів Вінниця.info протодиякон.

Владислав Демченко порівнює піст з птахом, крила якого символізують духовність і тілесне утримання.

«Якщо одного крила не буде, то птах не літатиме. Духовний піст полягає не тільки, в тому, щоб від чогось утриматися але й в тому, щоб наповнити душу. Душа теж голодна.

Моя порада вінничанам: моліться більше, ніж звичайно, і їжте, менше, ніж їли раніше. Не перетворюйте піст на дієту. Краще запитайте у свого духівника, як вам дотримуватися посту, сходіть до сповіді і до причастя», - говорить він. 

Вінниця.info