27 верес. 2017 12:20

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:32
Місто
0

101

0

Як приймають евакуйованих людей у вінницькій школі. Шокуючі розповіді очевидців трагедії

Як приймають евакуйованих людей у вінницькій школі. Шокуючі розповіді очевидців трагедії

 Школу №6 відвідав мер міста Сергій Моргунов та голова ОДА Валерій Коровій. 


 Через пожежу на складах з боєприпасами евакуйованих людей розміщено у школах №5, 6, 29 та 31. Школу №6 відвідав мер міста Сергій Моргунов та голова ОДА Валерій Коровій.

Людей розмістили у спортивному залі, в школу зносять одяг, продукти, воду, матраци, подушки. В навчальному закладі прийняли 124 людини.

Голова вінницької ОДА Валерій Коровій під час відвідування людей в школі запевнив їх, що вибухи скоротилися, ситуація повністю під контролем.

«Інтенсивність вибухів скоротилася у 4-5 раз. Почалися поодинокі вибухи снарядів. Ніхто не загинув, травмовано дві жінки. Це не просто пожежа, там потрібно буде зробити розмінування. Зараз працює 4 танки, підігнаний тепловоз, який забезпечує водою, піднятий квадрокоптер, створений оперативний штаб. Розгорнуті пункти, людей забезпечують харчуванням.

Є обнадійлива картина по локалізації пожежі», - каже В. Коровій.

За словами Валерія Коровія волонтери активно забезпечують усім необхідним людей, які покинули свої домівки. Буде вирішуватися питання, щодо домашніх тварин, які залишися на небезпечні території

 

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що планується виділити кошти у розмірі 5 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків події.

«У місті Вінниці жодного снаряду не впало. Ми разом з обласною державною адміністрацією відпрацювали заходи, щодо допомоги в евакуації людей. Були надані муніципальні автобуси, було відкрито 4 пункти прийому евакуйованих людей, які не мають даху над головою.

На території 6 школи знаходиться 124 людини. Крім того в лікарні швидкої медичної допомоги і в ряд лікарень міста як обласних так і міських були евакуйовані хворі з центральної районної Калинівської лікарні. Їм надана необхідна допомога.

На сьогоднішній день люди забезпечені харчуванням, матрацами, подушками, ковдрами. Вінничани досить активно почали допомагати людям, приносять їжу, одяг, залишають свої номера телефонів.

Ми внесемо на сесії вінницької міської ради в п’ятницю пропозицію, щодо виділення 5 мільйонів гривень Калинівській міській раді, для того щоб вирішувати питання ліквідації наслідків цієї трагедії», - каже мер Вінниці.

 

Журналіст Вiнниця.info поспілкувався з 53-річною жінкою, яка живе в 800 метрах від складів, де відбуваються вибухи.

«Я була дома, дивилася новини по телевізору, лежала в ліжку. Це було після 9 вечора. Потім чую вибух, мене хвилею прямо викинуло з ліжка на підлогу. Я травмувала ногу. Дивлюся у вікно і бачу зарево, вверху стовп висотою, напевно 100 метрів. Злякалася дуже, вибігла до мами в нічній сорочці, схопила халат, вона живе поруч.

Прийшли родичі, ми всі побігли до нас в підвал, запалили свічечку і слухали ці вибухи, виглянемо і воно все гірше… Дуже страшно. Котик і киця сховалися з нами в підвал, собака метався і скавучав. Там просиділи до пів четвертого. Потім ми созвонилися з сільською радою, що ми 6 чоловік сидимо в підвалі, щоб про нас знали. Почули сирени, вийшли на центральну вулицю і нас забрала машина, по дорозі забрали ще чоловіка і жінку.

В школі нас зустріли, чаєм напоїли. Стрес такий що не передати», - каже Галина Садова.

 

 Нагадаємо, 26 вересня з 22:10 повністю закритий для руху поїздів залізничний перегін Сосонка-Калинівка. Це викликано заходами безпеки у зв’язку із надзвичайною ситуацією на військових складах, що біля Калинівки на Вінниччині.

Вогонь охопив один із нaйбільших склaдів боєприпaсів в Укрaїні.

27 вересня вночі Володимир Гройсмaн прибув нa Вінниччину з метою з'ясувaти обстaвини тa взяти під особистий контроль ліквідaцію нaдзвичaйної ситуaції у Кaлинівці.

Керівництво облaсті тa містa просило вінничaн не пaнікувaти через пожежу.

Для населення органзували пункти збору. Люди, які евакуювались з території вибухів складів, могли зупинитися у школах Вінниці.

Голова СБУ Грицак прибув на місці пожежі складів під Вінницею.

Генштаб повідомив, що на військових складах під Калинівкою не було хімічних речовин.

27 вересня, вранці, відбулася термінова нарада очільника області Валерія Коровія зі всіма службами, які долучаються до усунення пожежі на складах з боєприпасами. Це військові, поліція, медики, рятувальники. Станом на 9 годину ранку кожну хвилину на складах відбувається три вибухи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info