7 груд. 2022 17:12

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:31
Суспільство
0

148

0

Як у Вінниці відзначили День української хустки в підтримку ЗСУ. Фото

Як у Вінниці відзначили День української хустки в підтримку ЗСУ. Фото

У всесвітній День Української Хустки – допоможи зігріти українських захисників


Четвертий рік поспіль у Вінниці відзначають Всесвітній день української хустки.

«Хустка є невід’ємною частиною української культурної спадщини. Споконвіку на українських землях вона була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління та оберігала від лих

Ми організували урочистий захід з метою придбати теплі флісові форми для наших захисниць, адже понад 5000 жінок на передовій, понад 60 тисяч в лавах ЗСУ. За стандартом є форма 52 розміру, а от 46 – немає. Дівчатам воювати у великій формі не зручно. Ми організували благодійний ярмарок, де реалізовували солодощі, сувеніри, на кожному столі можна побачити банку і можна будь-яку суму задонатити», - розповідає організаторка заходу Людмила Станіславенко.

Також організатори заходу започаткували традицію – «Хустка для захисника». Кожен охочий може передати хустку бійцеві на фронт, як оберіг.

«Ми відродили таку традицію, як передати хустку бійцеві на фронт з благословенням, щоб повернулися живими із перемогою, щоб ворожі кулі минали. Ми також демонстрували, як можна за допомогою хустки бійцеві себе врятувати. Адже хустку можна використовувати в медичних цілях. Сьогодні також ми згадували традицію в’язання хустки», – зазначає Любов Заванюк.

Цьогоріч відзначення Дня Української Хустки підтримали жінки з 5 Континентів Світу, представниці діаспор, волонтерки та благодійниці. Також до дійства долучилось багато громадських організацій серед яких ГО «Землячки», засновниця якої Ксенія Драганюк наголошує, що військова форма – це засіб першої необхідності на фронті, адже ти не можеш бути ефективною у формі 52 розміру зі своїм 46.

Нагадаємо, вперше Всесвітній День Української хустки відзначили у 2019 році. Тоді захід підтримали мільйони етнічних українок і жінки з 20-ти країн світу. Серед них Греція, Кенія, США, Польща Італія, Канада, Іспанія, Казахстан, Йорданія, Латвія, Індія, Португалія, Чехія, ОАЄ, Ізраїль, Туреччина, Фінляндія.

У 2020 започаткований у Вінниці флешмоб, присвячений Всесвітньому Дню Української Хустки, встановив новий національний рекорд – «Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських Хустках». За 24 години до акції долучилось понад три тисячі жінок з України та 13-ти країн світу.

Окрім того, організаторка неодноразово зверталася до Президента України, Міністерства культури та народних обранців з ініціативою внести Всесвітній День Української Хустки до календаря Державних свят та відзначати його на Всеукраїнському рівні.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, більше фото - у слайдері:

Більше фото