14 квіт. 2023 13:02

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:06
Місто
0

221

0

Як уквітчають цієї весни Вінницю – репортаж із «зеленого» господарства

Як уквітчають цієї весни Вінницю – репортаж із «зеленого» господарства

У «Вінницязеленбуді» планують висадити патріотичні композиції


У теплицях «Вінницязеленбуду» уже пишно квітує петунія, бегонія, чорнобривці, агератуми. Загалом площа всього тепличного комплексу складає 1100 квадратних метрів. Насіння для вирощування квітів збирали ще восени на міських квітниках, також додатково закуповували. У лютому почали висівати, а вже наприкінці квітня рослини висаджуватимуть на міських клумбах.

Кореспондент Вінниця.info побувала у теплицях, де плекають рослини, якими прикрашають місто.

«Ось тут ми виростили багаторічні та однорічні квіти. Їх велика кількість – це тагетеси, агератуми, бегонії. Одного тагетесу в нас лиш 45 тисяч, агератуму 80 тисяч. Вони будуть висаджені на різних локаціях міста – Замостя, Вишенька та Старе місто. У нас є також такі села як Гавришівака, Щітки, Писарівка – там теж будуть облаштовані клумби. На Замковій горі цього річ майорітиме «квітковий тризуб». Зараз працівники «Вінницязеленбуду» готують для композиції лимонно-золотаві оксамитки. Також в місті ми плануємо облаштувати патріотичні клумби», - говорить в. о директора КП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш.

Доглядають за квітами у теплицях щоденно, без вихідних. Керівник тепличного господарства Зоя Рачковська готує бегонії для висадки на клумбах.

«Я працюю у «Вінницязеленбуді» уже 35 років. Робота мені подобається. Як тільки почалось повномасштабне вторгнення у минулому році, люди були стривожені, але при роботі із квітами відволікаєшся, бачиш як з маленького живця виростає гарна квітка. Єдина прикрість, що наші квіти викопують з клумб, не встигли ми завершити композицію, а деякі вже вкрали», - мовить пані Зоя.

Висаджувати квіти на міських клумбах почнуть за два тижні, чекають на сприятливу – більш теплу погоду, адже ранкові заморозки на ґрунті можуть призвести до їх загибелі.

«Нам потрібно, щоб стабільно +10 було вночі, щоб ці квіти не обмерзали. Зараз ми розгортаємо троянди, підсіваємо газони, вносимо добрива, підживлюємо дерева, та перекопуємо лунки, для того щоб повітря поступало до кореневої системи і дерева швидше розпускались. Працюємо постійно аби містяни та гості міста могли милуватись квітучими і зеленими рослинами», - додає Тетяна Прибиш.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото