24 берез. 2023 10:54

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Новини компаній
0

236

0

Як влаштована личинка замка?

Як влаштована личинка замка?

У каталозі інтернет-магазину “Світ замків” є широкий вибір даних серцевин


Будь-які вхідні і навіть деякі види міжкімнатних дверей повинні замикатись на замок. Це створює гарантію того, що лише власник ключа зможе потрапити всередину приміщення. Для цього в більшості використовуються врізні запираючі пристрої. Механізм закривання у них може бути різним. Найрозповсюдженіші – сувальдний та циліндровий. Останній варіант є куди практичнішим з точки зору захисту, зручності та можливості легко замінити секретну частину. Серцевина замка досить легко виймається навіть без спеціального інструменту, що стане особливо актуальним у разі ламання чи потреби заміни на захищенішу модель. Як вона працює, які існують види та рівні секретності у циліндра замка – розберемо у даній статті.

Як працює личинка замка

Серцевина (або циліндр, личинка) є основою будь-якого циліндрового замка. Яким би він не був дорогим та технологічним, саме личинка створює основний захист від його несанкціонованого відкривання. Фактично це кодовий механізм, що приводить у рух механічну частину замка. Максимально просто його принцип роботи можна сформулювати наступним чином: після зчитування правильного ключа та його провертання, висувний ригель (або ригелі) входить у зворотню планку – так відбувається зачинення дверей.

В залежності від типу та виду серцевини всередині вона може містити різні елементи захисту. Проте стандартний піновий циліндр містить такі основні деталі: корпус, сердечник, кодові та опорні піни, пружини, куплунг, кулачок. Коли вставляється правильний ключ в замкову свердловину, ряд кодових пінів повинен збігтися з виїмками на ньому. Разом з опорними пінами вони вишиковуються по лінії, що дає можливість ключу провернутись разом із сердечником і передати обертання на куплунг і кулачок. Коли ключ виймається, піни завдяки пружинам повертаються в початкове положення.

Види замкових личинок

В залежності від типу секретної частини і форми ключа серцевини замка поділяють на наступні види:

 • Англійський.
 • Профільний (лазерний).
 • Дисковий.
 • Хрестоподібний.
 • Слайдерний.
 • Магнітний.
 • Електромеханічний.

Англійські, профільні та хрестоподібні личинки відносяться до пінових. Це означає, що основою їх секретності є піни на різних висотах, які розташовуються на пружинах. Як було описано трохи вище, при використанні правильного ключа вони стають в один ряд і відбувається замикання/відмикання. Чим більша кількість пінів та висот, тим більш секретною є серцевина.

На відміну від пінових, секретна частина дискових циліндрів складається з дисків різної нарізки. Чим їх більше, тим секретнішою вважається серцевина. Основною їхньою перевагою перед піновими моделями, стала відсутність пружин. Завдяки цьому вони довговічніші, не бояться бруду та вологи та здатні працювати за різних погодних умов.

У каталозі інтернет-магазину “Світ замків” є широкий вибір даних серцевин.

Личинки замка також поділяються за способом відкривання. За цим параметром вони бувають:

 • Ключ-половинка: це односторонній циліндр, керування якого здійснюється ключем з однієї сторони.
 • Ключ-ключ: двосторонній механізм, який з обох сторін керується ключем.
 • Ключ-вороток: двосторонній механізм, який із зовнішньої сторони керується ключем, а з внутрішньої – воротком.
 • Ключ-шток: двосторонній механізм, який із зовнішньої сторони керується ключем, а з внутрішньої – штоком.

Рівні секретності личинки замка

По суті секретність циліндра замка – це параметр, який визначає кількість можливих кодових комбінацій для керування ним. Чим вищий цей показник, тим більша ймовірність запобігти відкриванню личинки методом підбору ключа і тим вищий його клас стійкі до інтелектуального зламу. За ступенем секретності серцевини поділяють на наступні класи:

 1. Low security: циліндри низької секретності – до 5000 кодових комбінацій без будь-яких вагомих захисних властивостей та елементів.
 2. Middle security: серцевини середньої секретності – до 1 000 000 кодових комбінацій із захисними елементами.
 3. High security: серцевини підвищеної секретності – понад 1 000 000 кодових комбінацій з обов’язковими елементами захисту.

У разі якщо Ви не можете вирішити який саме вид та тип серцевини замка Вам потрібен, звертайтесь до менеджерів компанії Svitzamkiv в чаті на сайті, телефонами 050 074 13 30, 067 624 64 00 або електронною поштою [email protected].