19 січ. 2023 15:15

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:14
Події
0

91

0

За допомогою сільгосптехніки: вінницьке підприємство розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях

За допомогою сільгосптехніки: вінницьке підприємство розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях

Ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії


Вінницьке підприємство розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях. Шукатимуть їх за допомогою сільськогосподарської техніки. Ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії – Київської, Чернігівської, Сумської областей.

Про це повідомили у Вінницькій облраді.

«На трактор кріпляться металодетектори, один – спереду, два – позаду. Ширина захвату – 6 м. Трактор рухається полем в автоматичному режимі зі швидкістю 3 км на годину. Металодетектор, що попереду, фіксує інформацію та передає її на диспетчерський центр в режимі онлайн. Якщо небезпечний предмет виявлений на шляху трактора, машина автоматично зупиниться і буде чекати подальших вказівок від оператора», – розповів Віталій Шуберанський.

За його словами, ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії. Зокрема – Київської, Чернігівської, Сумської областей.

«Згодом технологія стане актуальною для 30% від окупованої території України. Крім цього, за допомогою нашого спільного з ВНТУ навчального центру плануємо проводити навчання новим технологіям для людей, які втратили роботу, давати їм нову кваліфікацію. Спеціалізована техніка коштує мільйони доларів, а ми можемо брати господарську техніку, що не використовується у виробництві, і завдяки цьому розробка має низьку собівартість», – пояснює Віталій Шуберанський.

Технологія передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук вибухонебезпечних предметів і їх маркування на полях. Це спростить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням деокупованих територій.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Вінницької облради