7 верес. 2022 15:48

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:15
Події
0

56

0

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом зрадникам з Луганщини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом зрадникам з Луганщини

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом громадянам України у добровільному зайнятті посад в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території


За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом громадянам України у добровільному зайнятті посад в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

За даними слідства, навесні 2022 року, коли окупаційними військами російської федерації та представниками так званої «лнр» було захоплено міста Старобільськ, Кремінна та селище Новоайдар Луганської області, у них були незаконно створені правоохоронні органи окупаційної влади – «Старобельское СИЗО УИН МВД ЛНР», «прокуратура Кременского района Луганской Народной Республики» та «прокуратура Новоайдарского района Луганськой Народной Республики» відповідно.

Приблизно в той же час троє жителів Луганської області, усвідомлюючи здійснення відкритої військової російської агресії, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, переслідуючи свої особисті інтереси, вступили в злочинну змову з невстановленими представниками окупаційних військ рф і так званої «лнр» та добровільно погодилися на заняття посад у згаданих незаконних органах окупаційної влади.

Надалі підозрювані на посадах відповідно «заместителя начальника отдела интендантского комунально-бытового обеспечения Старобельскго СИЗО УИН МВД ЛЕР», «руководителя прокуратуры Кременского района ЛНР» та «руководителя прокуратуры Новоайдарского района ЛНР» надавали ворогові допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, чим вчинили державну зраду в умовах воєнного стану.

Вказані громадяни ніколи не були працівниками органів прокуратури України.

Злочинні дії підозрюваних стороною обвинувачення документувалися за процедурою in absentia. За їх вчинення передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом Управління Служби безпеки України у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото прокуратури Вінницької області