26 лип. 2017 14:29

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:34
Політика
0

46

0

Запустили сайт про роботу депутатів Вінницької мерії: як ходять на сесії і з ким «дружать» по голосуванню

Запустили сайт про роботу депутатів Вінницької мерії: як ходять на сесії і з ким «дружать» по голосуванню

Запустили сайт про роботу депутатів Вінницької мерії: як ходять на сесії і з ким «дружать» по голосуванню


 26 липня у Вінниці запустили сайт «Вони голосують для тебе». На порталі зібрали інформацію про депутатів міської ради, їх активність під час сесійних засідань, відвідуваність і навіть друзів по голосуванню. Аналогічні ресурси розпочали свою роботу в Луцьку, Харкові, Львові і Миколаєві.

Портал презентував представник команди «Rada4you», експерт громадської мережі «ОПОРА» Григорій Сорочан.

«Наша команда написала робота – програму, яка заходить на сайт мерії, завантажує офіційну інформацію, складає у свою базу даних, приводить її до нормального вигляду. Після цього здійснюються певні обрахунки і ми для кожного депутата й голосування видаємо ряд показників.

Будь-який громадянин, маючи доступ до Інтернету, може зайти із смартфону або комп’ютера і подивитися, як працює його обранець або та чи інша партія», - зазначає фахівець.

Депутатів «сортували» за прізвищем, за фракцією, дотриманням фракційної дисципліни і присутністю.

«Присутність. Обрахування цього показника дещо відрізняється від того, до якого всі звикли. Як відбувається участь депутата в сесії? Він приходить і реєструється письмово та карткою. В принципі, саме це завжди і було показником, чи присутній депутат. Наша ж присутність враховує кожне голосування. Якщо під час сесії було 10 голосувань і під час них карточка депутата була в слоті, то це вважається 100-відсоткова присутність. Якщо ж він хоча б кілька раз витягнув карточку, щоб вирішити якісь свої питання чи попити кави, то це вже є відсутність», - пояснює Григорій.

Обравши одного з депутатів, можна одразу отримати інформацію: про відвідуваність ним засідань, партійність, округ, кількість голосувань проти фракції, загальну статистику голосувань, а також друзів по голосуванню. Остання рубрика вказує на депутатів, які голосують дуже подібно.

«Таким чином, можна виявити неочікуваний зв’язок між політичними позиціями депутатів», - додає представник «ОПОРи».

Сайт знаходиться за посиланням: https://vinnytsia.rada4you.org

Вінниця.info