23 берез. 2023 14:30

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Здоров‎’‎я
0

147

0

Заступник міністра МОЗ у Вінниці повідомив про зафіксовані спалахи кору та нагадав про вакцинацію

Заступник міністра МОЗ у Вінниці повідомив про зафіксовані спалахи кору та нагадав про вакцинацію

В Україні зафіксовано три випадки кору у дітей, фахівці закликають вакцинуватися


У Вінниці відбувся круглий стіл медичних фахівців на тему вакцинації від інфекційних недуг. Зокрема, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін наголосив, що ситуація із профілактикою інфекційних хвороб в Україні є вкрай критичною. Від початку року в Україні зафіксували три випадки спалахи кору.

«Ми спостерігаємо, що на фоні військових дій була зменшена інфраструктура щеплень, значно упали показники по щепленню від таких недуг як кір, дифтерія та поліомієліт. Ми реєстрували одну підозру на дифтерію, яка не була підтверджена в Закарпатській області.

Стосовно кору, вже на початку 2023 року в нас було зафіксовано три спалахи хвороби в різних областях країни. Два випадки у дітей із однієї родини. Виявили ще 120 контактних дітей, і відразу прийняли міри по недопущенню поширення епідемії. Окрім цього, 9 березня прийняли відповідне рішення, що на рівні кожної області має бути затверджений план реагування на кір, якщо такі випадки будуть реєструватися», - зазначив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін.

Також посадовець нагадав, що Україна мала спалахи кору у 2012 та у 2017-2019 роках.

«За оцінками міжнародних експертів, 2022-2023 роки в Україні - це роки, в яких спалах кору є найбільш імовірним. Тому єдиним методом в боротьбі із важкою недугою – є вакцинація», - наголосив Ігор Кузін.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото