18 жовт. 2022 15:54

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:57
Суспільство
0

89

0

Зенітники 59-ої вінницької бригади розповіли, як використовують зенітні гармати С-60 для боротьби з загарбниками

Зенітники 59-ої вінницької бригади розповіли, як використовують зенітні гармати С-60 для боротьби з загарбниками

На Херсонському напрямку Сили оборони України продовжують відбивати атаки та завдавати нищівних ударів російському ворогу. Зокрема, зенітники окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка розповіли, як активно використовують зенітні гармати С-60 для боротьби з загарбниками


На Херсонському напрямку Сили оборони України продовжують відбивати атаки та завдавати нищівних ударів російському ворогу. Зокрема, зенітники окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка розповіли, як активно використовують зенітні гармати С-60 для боротьби з загарбниками.

Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяINFORM.

«Надходить сигнал, ми миттєво виїжджаємо на вогневу позицію, маскуємось, знаходимо орієнтири, за допомогою планшету розраховуємо деякі дані та починаємо добряче «прогрівати» вогневі позиції ворога», — розповідає військовий на псевдо «Студент».

Хлопці працюють максимально швидко, швидко збираються і залишають позиції, адже відразу після їхньої вдалої роботи окупанти підіймають свої БПЛА і розпочинають запеклі полювання на зенітників. Інколи час йде на секунди, щоб відпрацювати і «розчинитись у повітрі».

В умілих руках наших військових ця, на перший погляд, застаріла гармата отримала «друге життя» та перетворилась на ефективну зброю для боротьби з окупантами.

«Так, 57-мм система розроблялася ще в роки Другої світової війни. Але наші воїни модернізували цю установку та встановили на шасі вантажівки КамАЗ», — розповів «Студент».

За словами військових, таке рішення дає можливість підвищити маневреність бойової обслуги, швидко займати та покидати вогневий рубіж.

«Саме цей КамАЗ ми затрофеїли у перші два місяці війни. Спочатку пробували працювати з одного, нам сподобалось, адже побачили результат. Потім додався ще один», — зазначив зенітник.

Після довгих тренувань та спостережень нашим бійцям стало зрозуміло, що найбільшу свою ефективність зенітка С-60 демонструє під час знищення, навіть на значній дальності, саме живої сили та легкоброньованої техніки ворога. Воїни стверджують, що для роботи по повітряних цілях установка, так би мовити, морально застаріла.

«Де б ми не були — намагаємося бути максимально корисними, навіть зараз чекаємо команди і готові їхати працювати. Ще багато роботи, але ми рухаємось у правильному напрямку. Втома відходить на другий план, бо виборюємо щасливе майбутнє нашої держави», — підсумовують бійці.

І хоч роботи з «демілітаризації» російської армії ще достатньо, українські воїни не втрачають жаги та наснаги наближати нашу перемогу.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото АрміяINFORM