16 черв. 2023 14:15

Останнє оновлення  
16 черв. 2023 14:34

5 хвилин читання

Суспільство
0

1699

0

«Звинувачують в тому, що я самий великий злодій проти України» - Іонафан після чергового засідання суду у Вінниці

«Звинувачують в тому, що я самий великий злодій проти України» - Іонафан після чергового засідання суду у Вінниці

Ексклюзив з Вінницького суду, де розглядають резонансну справу щодо митрополита Тульчинського УПЦ (МП)


Сьогодні, 16 червня, відбулось чергове засідання Вінницького міського суду по справі митрополита Тульчинського Іонафана. Анатолія Єлецьких, так звуть Іоанафана, обвинувачують по чотирьом статтям Кримінального кодексу України: ст.436-2, ст.109, ст110, ст.161.

Судове засідання перервали через оголошення повітряної тривоги, проте кореспонденту Вінниця.info вдалося поспілкуватися з митрополитом та почути його думку, стосовно обвинувачень, які йому висунуті.

Зокрема, на питання кореспондента, в чому його звинувачують, він сказав: «В тому, що я самий великий злодій проти України».

На питання кореспондента, чого так вирішили, митрополит відповів: «Ніхто не вирішив. Це мені підозру таку зробили», - сказав митрополит Тульчинський.

На останок митрополит додав: «Вирок виноситься ім’ям України. І ім’я України має бути чистим і святим».Перед судом із заявою митрополит ще не виступав. Наразі в процесі активно задіяні його адвокати. Зокрема, як вже повідомляла Вінниця.info, Анатолія Єлецьких в суді захищають троє адвокатів: Сергій Рибак, Євгеній Чорний, Ігор Чудовський.

Дрібний інцидент біля суду. Коли митрополит вийшов з приміщення суду, невідомий молодик пробігаючи неподалік викрикнув: «московські попи – п******и».

Нагадаємо, 12 жовтня 2022 року СБУ викрила батюшку на Вінниччині, який пропагував «руський мір». Керівник СБУ Василь Малюк повідомляв, що священик - одногрупник Кирила і тримав зв’язок з російським фсб. Йшлось саме про митрополита Іонафана. Наприкінці жовтня після оголошення про підозру Іонафану, в Тульчинській єпархії повідомили, що митрополит пішов на операцію на серці.

У листопаді минулого року слідчі СБУ встановили, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію рф і тимчасову окупацію східних та південних районів України.

«Крім того, у своїх «агітках» він закликав до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни. Надруковані серійним накладом прокремлівські матеріали зберігав у підсобних приміщеннях церкви. В подальшому планував організувати їх роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії. Ініційована СБУ незалежна експертиза підтвердила наявність незаконної діяльності проти державної безпеки України», - зазначалось в повідомленні Служби безпеки.

Вінниця.info

photo_5215465138306533527_x

Митрополит Іонафан приїхав на суд у Вінницю