Інтерв'ю

Андрій Поліщук: Якщо люди звертаються, то я не можу стояти осторонь їхніх проблем

22 листопада 2021, 15:23

У суботу минув рік роботи Вінницької обласної ради 8 скликання. Депутат обласної ради 7-8 скликання Андрій Поліщук в інтерв’ю розповів про роботу за рік, як вдається поєднувати основну роботу із депутатською діяльністю, адже громадяни часто звертаються до тих кого обрали з різними питаннями. Також Андрій Леонідович розповів про співпрацю з головами громад та поділився планами на найближче майбутнє.

- Андрію Леонідовичу, 20 листопада минулого року відбулася перша сесія нового скликання обласної ради. Пам’ятаєте цей день?

- Звісно, що пам’ятаю. Це була наша найдовша сесія у цій каденції. Вона тривала майже 9 годин. Але була вкрай результативною. Ми прийняли всі необхідні для повноцінної роботи документи, а також абсолютною більшістю голосів обрали голову обласної ради та його заступників.

- Чи були у Вас ще такі тривалі сесії?

- Ні, не було. Така тривалість установчої сесії обумовлювалась певним процедурами. Наприклад тим, що голову обласної ради та його заступників обирають шляхом таємного голосування. А це потребує багато часу. Жодна інша сесія не тривала так довго.

- Чи багато за рік відбулося сесій і чи на всіх з них Ви були присутні?

- На першій сесії наша фракція «Української стратегії Гройсмана», а це 40 з 84 депутатів, заявила про те, що обласна рада запрацює в іншому режимі – злагодженість, чітке планування, прозорість. І ми це послідовно виконуємо. За рік було проведено 13 сесій обласної ради. Тобто, частіше ніж одна сесія на місяць. В попередніх скликаннях була практика, коли сесії не збирали по 3-4 місяці. Це я можу вам стверджувати, як депутат попереднього скликання. Наприклад, у 2019 році депутати збиралися лише на 4 чергові сесії. У цій каденції ми проводимо сесії кожної останньоїп’ятницімісяця. А щодо питання про відвідування сесій, то мушу зізнатися, що маю два пропуски. Але з поважних причин. Я очолюю найбільше в області підприємство АТ «Вінницяобленерго» і дві сесії співпали з моїми відрядженнями за межі області.

- У минулому скликанні Ви були не просто депутат, а ще очолювали комісію. Цього року вирішили відпочити від головування чи не запропонували?

- Дякую за цікаве питання. Тут багато нюансів. Я дійсно був головою постійної комісії з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики. Маю визнати, що вона працювала не зовсім системно. Наприклад, за цілий рік ми могли зібратися лише на 2 засідання. А у цій каденції комісія, до складу якої я входжу – з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури, збирається 2 рази на місяць! А буває і частіше. На початку нашої роботи було прийнято абсолютно правильне рішення значно скоротити кількість комісій і зробити їх роботу більш структурованою та системною. Відповідно робота в комісії, а тим більше головування в ній, вимагає значно більшого часу, якого у мене дуже часто немає. Тому рекомендував на цю посаду свого колегу Андрія Ковальова. І радий, що депутати підтримали його кандидатуру. Я ж, у свою чергу, не відпочиваю і не відсторонююсь від роботи в комісії – не пропустив жодного засідання. Добре, що новий регламент дозволяє нам це робити дистанційно через Zoom.

- А чи вистачає у Вас часу працювати на виборчому окрузі?

- Звісно, що хотілося б відвідувати його частіше, але намагаюся хоча б раз на місяць виїздити до людей. Мене обирали виборці новоутворених Мурованокуриловецької, Бабчинецької, Чернівецької та Вендичанської громад. На виборах 2015 року мене обирали лише по половині Мурованокуриловецького району. Тому працювати з людьми було легше – можна було приділити їм більше свого часу, відвідати всі села. Але те, що не встигаю зробити я сам, мені допомагають мої помічники. Так, за літо цього року я особисто чи мої помічники побували у всіх великих громадах нашого округу. А це близько 40 зустрічей. Практично кожного тижня відбувався прийом людей у кількох селах.

- Чи багато людей приходить на зустрічі? Що просять у депутата?

- Активність людей дуже різна. Ми заздалегідь розміщуємо у селі кілька оголошень, попереджаємо старосту. Але все одно були випадки, коли на зустріч з моїми помічниками приходило менше 10 людей. А траплялися і такі зустрічі, на яких були присутні понад 50 осіб. Що просять? Насамперед, матеріальну допомогу на лікування. Намагаюся нікому не відмовляти. З депутатського фонду я вже видав на ці потреби 120 тисяч гривень. Також перерахував кілька десятків тисяч власних коштів тим, хто цього найбільше потребував. Хоча і усвідомлюю, що цих грошей людям не вистачає. Також майже на кожній зустрічі надходять колективні звернення щодо покращення матеріально-технічних умов дитячих садочків, шкіл, будинків культури, медичних установ. Подібних звернень за неповний рік надійшло близько сотні на загальну суму понад мільйон гривень. Допомагаю чим можу. На ці потреби не можна використати гроші обласного бюджету, тому витрачаю власні заощадження.

- Можете навести кілька прикладів Вашої допомоги закладам соціальної сфери?

- Насправді цих прикладів чимало. Наприклад, чудове село Кукавка. Вона входить до складу Вендичанської об’єднаної громади і до цього року я з ними не працював. Але на виборах отримав там потужну підтримку і дуже вдячний людям за те, що повірили мені, хоча жодного разуне бачили (так сталося, що за кілька тижнів до виборів я захворів на короновірус і не міг проводити активної виборчої кампанії). І тому, коли до мене звернувся колектив школи з проханням подарувати бойлер, я звісно що не міг їм відмовити. Так само, як і колективу дитячого садочку у їх проханні придбати нову електричну плиту. Але це не означає, що я допомагаю лише там, де за мене голосували. Для інших шкіл та садочків округу за мої кошти куплено комп’ютерну оргтехніку, музичну апаратуру, спортивне обладнання. Для школи села Немерчи придбали лінолеум щоб перестелити підлогу у комп’ютерному класі. Багато допомагаю і у проведені ремонтів.

- А з питаннями пов’язаними безпосередньо з Вашою професійною діяльністю у галузі енергетики люди звертаються?

- Таких питань завжди вистачає. Ось тут я можу сказати, що ми ці звернення вирішуємо, якщо не на 100, то на 98%. Лише додаткових опор для вуличного освітлення, за проханнями старост, ми поставили майже сотню. Хотів би подякувати всім працівникам Могилів-Подільських електричних мереж за те, що всіляко допомагають людям. Наведу лише один приклад. Нещодавно в селі Мервинці Бабчинецької громади у неділю був день села. Голова громади попросила зробити людям подарунок і зробити вуличне освітлення, якого у селі раніше не було. І наші працівники у вихідний день провели людям світло.

- Якщо зайшла мова про голів громад, то які у Вас з ними взаємовідносини?

- Стосунки у нас робочі, я би навіть сказав дружні. Я не дивлюсь, хто від якої партії обирався. Якщо люди підтримали саме цю кандидатуру, то її повинен підтримувати і обласний депутат. Я регулярно беру участь у роботі сесій об’єднаних громад. Лобіюю питання отриманнякоштів з фондів обласних програм. Допомагаю у налагоджені стосунків з органами державної влади. І вони знають, що завжди можуть безпосередньо звертатися до мене і розраховувати на мою підтримку. Разом з головами громад ми і ліс саджали, і пам’ятники відкривали, і по лікарнях їздили. Мій перший після виборів візит в громади був саме по лікарських закладах. Амбулаторіям ми передали засоби індивідуального захисту, лікарням багатофункціональні ліжка. Я вдячний головам громад, старостам, депутатському корпусу за їхню небайдужість.

- А за межами свого округу Ви працюєте?

- Якщо люди звертаються, то я не можу стояти осторонь їхніх проблем. Ось буквально у листопаді підтримав ініціативу Могилів-Подільського міського голови Геннадія Глухманюка, щодо забезпечення одиноких ветеранів громади електроопаленням: придбав 16 настінних керамічних обігрівачів. І такі приклади не поодинокі. Але головна моя робота відбувається на окрузі.

- На завершення нашої розмови хочу поцікавитися Вашими планами на майбутнє.

- План один – продовжувати працювати! Приділяти ще більше часу та уваги людям.Якщо говорити про найближчий конкретний план – це привітання з Новорічними та Різдвянимисвятами. Я вже замовив майже 1000 подарунків для дошкільнят. Цієї традиції дотримуюся вже 6 років і не дивлячись на те, що мій округ зріс у п’ять разів, намагаюся від неї не відходити. Адже малеча, як ніхто інший, чекає цих свят.


Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Андрій Поліщук депутат Вінницької обласної ради 
Матеріали по темі