Суспільство

Бутерброди на газеті, обдерті стіни та стеля зі штучною тріщиною: вінницьке кафе у стилі 90-х вабить як дорослих, так і молодь. Фото

20 січня 2022, 16:58

У Вінниці віднедавна почав працювати заклад громадського харчування, який облаштували у стилі кінця епохи Радянського Союзу. Своїх гостей він вабить оригінальним для сьогодення інтер'єром. У деяких моментах, молодь здивує меню та музика. А ще тут пригощають лимонадом з раритетних пляшок з-під молока та пропонують пограти у перший "совковий" тетріс. Поринула в атмосферу 90-х років і Вінниця.info.

«Наш заклад себе позиціонує, як аудиторію з 90-х років вже минулого століття. Студенти тих часів, завітавши до нас, можуть відчути ту атмосферу. Згадати свою молодість», - пояснює представник закладу Сергій Мосендз.

На перший погляд, оздоблення приміщення – "нульове", у яке практично не вкладали грошей на ремонт. Подерта стіна біля барної стійки, обдерті шпалери при вході, тріщини на стіні. Деякі частини стіни прикрашені дверцятами з лакованих тумбочок.

«Насправді, ремонт тут робився протягом року. Стіну спеціально обдирали та затерли, щоб вона мала такий вигляд. На стелі штучно робили тріщину. А от на стіні при вході, там одні на одні клеїли три різних види шпалер. Вже потім їх обдирали. Фантазував з інтер’єром наш власник. У кожній з деталей – його задум», - продовжує Сергій.

Гостей, які визначаються, чи чекають на замовлення, пригощають лимонадом зі скляних пляшок, у яких років 40 тому продавали молоко.

«Мені 33 роки. Я їх ще пам’ятаю. Окрім вже сучасних келихів, склянок та чашок, у нас є чимало раритетних. Ось, до прикладу, «гранчак». Є чимало статуеток. Вони ще з тих часів. Щось сюди принесли з особистих запасів власника, який забрав їх з горища, щось купували на барахолках, чи через Інтернет», - зауважує Мосендз.

Поки розмовляємо, через вінілову платівку на програвачі співає хіт 1979 року «Soli» Андріано Челентано.

«У нас більш сучасний програвач. Але, він відтворює вінілові платівки. Можна приходити зі своїми, послухати у нас, чи обрати з тих, що маємо. А таких чимало. Ось і Анна Герман, і молода Алла Борисівна Пугачова, гурт «Секрет»…», - перераховує та демонструє платівки Сергій.

Меню для закладу розробляв столичний бренд-шеф.

«Він молодий, але акцентував саме на тих стравах, які були популярні та доступні саме у той період. До прикладу, можна замовити бутерброди з ковбасою, чи шпротами. Ми їх подаємо на «газеті». Або, «Олів’є», чи «оселедець під шубою». Є картопляне пюре з тюфтельками, борщ. Кулінари у нас різного віку, серед них й ті, які у 90-ті якраз були студентами та навчалися на кухарів, а є й молодь», - каже Мосендз.

На той момент, поки записуємо інтерв’ю, у залі зайняті кілька столиків. За кожним молоді люди.

«Можна сказати, що до нас йдуть по атмосферу люди, які народилися до розпаду Радянського Союзу, та і досить юна аудиторія. Молоді пізнають, як жили їх батьки та бабусі з дідусями у той період. Я, до слова, тільки тут вперше побачив от таке раритетне радіо. Було цікаво його роздивитися. А старші гості, пригадують ті часи, ностальгують», - констатує Сергій.

У закладі також проводять товариські зустрічі з гри у шахи та доміно. А також пропонують перший радянський «тетріс» «Ну, постривай!».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото дивіться у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця кафе 90-ті атмосфера 
Матеріали по темі